Nové aj staršie franšízy, o ktoré je veľký záujem

Premýšľate nad tým, že rozbehnete svoj vlastný podnik, ale neviete, ako by sa mal podnik vymenovať alebo čo by vôbec mal ponúkať? Nemusíte rozbiehať firmu od začiatku, nemusíte začínať takzvane od nuly, keď na svete existuje franchising, teda spôsob podnikania, ktorý funguje na základe licenčných zmlúv. Nebojte sa odkúpiť si firmu už fungujúceho podniku, síce skočíte doslova do rozbehnutého vlaku, ale na druhú stranu nebude tu tak veľké riziko neúspechu.

V súčasnej dobe je franchising pomerne populárny, a to práve z toho dôvodu, že je to ako náskok do už rozbehnutého vlaku – teda že sa nemusí začínať od úplného začiatku, že je tu menšie riziko neúspechu. Síce je potrebné neznížiť latku firmy, pod ktorou si zrazu otvoríte pobočku, ale nebudete sa musieť prať s konkurenciou, nebudete musieť vymýšľať veľkú reklamu. Ľudia skrátka o vás už budú vedieť, nebudete novinka, novinkou bude len novo otvorená (už vaše) pobočka.

Ak sa vám podnikať formou franchisingu zapáčilo, ponúka sa otázka, pre akú franšízu sa rozhodnúť. Vybrali sme niekoľko obľúbených nových i starších franšíz, z ktorých si určite vyberiete.

Najväčší záujem je o fastfoody

Všeobecne platí, že najväčší záujem je o fastfoody. Ľudia skrátka potrebujú jesť a fastfoody úplne zbožňujú. Nemôžeme sa teda čudovať tomu, že mnohí ľudia kupujú licenčnú zmluvu práve fastfoodu. K pomerne novým franšízam v odbore fastfood patrí Frančíza Broaster Chicken alebo Pretzel Marker.

Keď nemáte záujem o podnikanie v obore fastfood

Ak nie ste fanúšikom fastfoodov, ponúka sa otázka, v akom inom odbore podnikať. Odporúčame podnikať v poradenstvo. Čo treba otvoriť si pobočku franšízy Extéria Market, ktorá ponúka poradenstvo v oblasti BOZP a PO? Začnite pomáhať podnikateľom, zabraňujte tomu, aby dostávali obrovské pokuty, ktoré pokojne môžu siahať až do miliónov korún.