Keď učí dieťa dospelého. Čo môže dieťa dospelého naučiť?

Deti sú pre dospelých najväčšími učiteľmi. Aj keď si to mnohí dospelí neuvedomujú, deti môžu dospelé hocičomu naučiť. Väčšina ľudí si myslí, že učitelia sú hlavne dospelí, ktorí musia deti naučiť chodiť, hovoriť, tiež chodiť na záchod. Ale v skutočnosti je to naopak. Pri deťoch si uvedomujeme, že si každý musí vo svojom vnútri také dieťa zachovať. Pristupovať k veciam zodpovedne a vždy dospelo – to je niekedy nuda, nemyslíte?

Kedysi Paulo Coelho predniesol, že dieťa môže naučiť dospelého tri veci. Môže ho naučiť byť šťastným bez dôvodu, môže ho naučiť byť vždy niečím zaneprázdnený a tiež môže dieťa dospelého naučiť, že zvládne všetko, čo si praje. To však podľa nás nie je to jediné, čo dieťa dospelého učí. Našli sme ďalšie veci, ktoré sa môžu deti od dospelých naučiť.

Neriešte, ako pôsobíte na ostatných

Alebo neriešte, čo si o vás ľudia myslia. To je základná vec, ktorú by ste sa od detí mali naučiť. Dieťa totiž nikdy nerieši, kto sa na neho pozerá alebo ako sa na neho kto pozerá. Skrátka si užíva život, tancuje, aj keď všetci pozerajú, drobí si na seba popoludňajšie rožok, reve, keď na to má chuť. Skúste takto bezstarostní byť niekedy tiež!

Dôverujte svojej intuícii

Je nutné dôverovať svojej intuícii. Intuícia to s nami myslí vždy dobre, preto sa jej nebojte dôverovať. Robert Ley kedysi povedal, že všetky učenie sveta nemôže nahradiť váš inštinkt, preto verte svojej intuícii, a to bez ohľadu na to, čo by sa mohlo stať, alebo čo vás kto naučil. Dieťa taky ide podľa svojho za tým, čomu veria a čo sa mu zdá správne.

Vyjadrujte svoje emócie

Človek sa zblázni, keď prestane vyjadrovať svoje emócie. Vyjadrujte preto svoje emócie, bez toho aby ste sa báli toho, kto si o vás čo pomyslí. Jedno židovské príslovie hovorí, že mydlo je pre telo, slzy sú pre dušu. Riaďte sa teda týmto a budete mať vyhraté.

A okrem toho tiež odpúšťajte ako deti a buďte rovnako ako deti úprimní.