Aromalampy ako spása pri bolestiach hlavy. Od akých ďalších problémov uľavujú?

Takzvaná aromaterapia je pojem pomerne známy, avšak na vlastnej koži vyskúšal aromaterapii naozaj len málokto. A to v tom nie je žiadna veda! Stačí, keď si do difuzéra alebo do aromalampy kúpite nejaký príjemný esenciálny olej, ktorý rozvonia priestor, v ktorom chvíľku pobudnete. Prírodné vône ovplyvňujú časť mozgu spojenú s emóciami, s dýchaním, so stresom, tiež s hormonálnou rovnováhou. Aj vďaka tomu aromalampy a vône, ktoré si do aromalámp zakomponujete, vás rýchlo zbaví všetkého, čo vás trápi.

Aj keď veľa ľudí o aromaterapii počulo, len málokto vie, na čo konkrétneho zaberá a na čo pomáha. Aromaterapia dokáže uľavovať od mnohých zdravotných problémov a tiež neduhov. Ako sme spomenuli, stačí vôňa len vnímať, rozhodne sa nesmie aplikovať na kožu. Aj vďaka vnímanie nás však dokážu čohokoľvek zbaviť.

Upokojí nervovú sústavu človeka

Ak ste večne v nepokoji, ak sa potrebujete upokojiť, potom odporúčame práve aromaterapiu, ktorá vás okrem iného zbaví aj stresu. Zvoľte upokojujúce vône, ako je vôňa levandule, pačuli alebo gerania. Práve tieto vône vám počas chvíľky pomôžu vybalansovať hormonálnu sústavu.

Pomôžu vám sústrediť sa

Aromaterapia je tiež skvelá vo chvíli, keď sa potrebujete sústrediť. Aby ste sa lepšie sústredili, pomôže vám napríklad mäta, ďalej tiež rozmarín, ktorý okrem iného podporuje pamäť, prípadne to môžete skúsiť so šalviou muškátovou, ktorú šamani často používali na navodenie vízií.

Uľaví od menštruačných ťažkostí

Len ženy vedia, ako šialené sú menštruačné bolesti a ťažkosti. Či už je to migréna alebo len bolesť hlavy, ktorá nie je sprevádzaná nevoľnosťou. Aj v tomto prípade môžu vôňa uľaviť od bolestí a ťažkostí. Stačí, keď použijete napríklad jazmín, ktorý dokáže dať do rovnováhy emócie, pomocníkom môže byť aj šalvia, mäta, citrónová tráva alebo napríklad ruže a rozmarín.