Aké sú druhy nohavičiek?

Dámske spodné nohavičky sú dôležitým kusom oblečenia. Ak chcete, aby vám dobre sedeli a nikde sa nerýsovaly pod upnutým oblečením, je potrebné starostlivo vyberať a dobre merať.

Správne padnúce dámske nohavičky sa nikde nezarezávajú, tiahnú, neschádzajú a počas dňa ich ani necítite na sebe. Pri správnom meraní a s veľkostnou docielite výberu správnej veľkosti. Pri nákupe spodného prádla odporúčame zakúpiť k jednej podprsenke aspoň dvoje spodné nohavičky. Bezšvové spodná bielizeň je oveľa komfortnejšie než satén či čipky.

Správna veľkosť spodnej bielizne

Ak vám nohavičky sedia, sú na vašej postave vypnuté, nezhŕňajú sa a nezarezávajú. Každá značka má trochu iné veľkosti. Niekde môžete mať veľkosť S, inde dokonca aj L. Záleží tiež na strihu, ktorému sa často musí veľkosť prispôsobiť. Každé nohavičky majú trochu iný strih. Dôkladne merajte a sledujte veľkostné tabuľky danej značky. Ak nosíte tangá, odporúčame je o veľkosť väčšia, než si kupujete klasické spodné nohavičky, aby bolo nosenie komfortnejšie. Sťahovacie nohavičky majú byť zase menšie.

Vhodný strih spodného prádla

Niektoré nohavičky postavu formujú a pod oblečením sú neviditeľné. Sťahovacie nohavičky s vyšším pásom a nohavičkami vám skvele vytvarujú a vyhladí postavu od hrudníka, cez brucho až po stehná. Nohavičky sa hodí aj pod legíny. Môžete zvoliť tangá, nízke nohavičky aj šortky. Bezšvíkové dámske nohavičky majú lemy zakončené špeciálnou technikou pomocou laseru a nie sú pod oblečením vidieť. Mnohé z nich sú vybavené antibakteriálnym klinom.

Rôzne typy nohavičiek

Okrem klasických nohavičiek si môžete zaobstarať nohavičky čiže šortkové nohavičky. V ponuke sú tangá, alebo brazílskej nohavičky zvané brazilky, vykrojené do polovice zadočku. Praktické sú tvarujúce nohavičky do pásu, alebo nohavičky string s tenkými prúžkami na bokoch. Sledujte tabuľky veľkostí, starostlivo merajte a pamätajte na to, že aj v online obchode možno spodnú bielizeň pri nevyhovujúce veľkosti vymeniť. Nohavičky si skúšajte vždy na svoje vlastné bielizeň alebo na pančuchy, nikdy na holé telo. Sťahovacia dámske spodné prádlo si berte radšej menšie, aby splnilo svoju funkciu.