Dámske sukne – štýlová elegancia

Z pohľadu moderného človeka sukne je atribútom ženského šatníka. Avšak, vo vzdialených primitívnych dobách tento odev bol použitý na krytie nahoty, chránil pred prírodnými živlami ako ženy, tak aj mužov. Dámska sukňa, ako ju poznáme dnes, sa začala nosiť v Španielsku v 16. storočí, pochopiteľne siahala až k zemi a bola veľmi ťažká. Dnes našťastie žijeme v 21. storočí a modifikácie štýlov a tvarov sukne je stále závislá len na fantázii dizajnérov. Máte pocit, že nosiť sukňu nie je žiadny problém? Dámske sukne nielen nádherne tvarujú postavu, ale tiež ukazujú telesné nedostatky.

Ako si vybrať sukňu, v závislosti na raste

Malá štíhla dievčina by mala nosiť dĺžku sukne nad kolenom. V žiadnom prípade ju nebude slušať tento druh odevu v dĺžke pod členkom. Vizuálne dlhé dámske sukne ešte viac opticky zníži rast. Nebude vám pristane ani široký strih alebo tvar lichobežníka. A ak máte postavu v tvare hrušky, voľte sukňu bez zbytočných záhybov. Postava v tvare písmena T, si sukňu môže vybrať vo forme tulipánu alebo balóne. Vizuálne vám zníži ramená, ľahký model s veľkými vreckami, dávať pozor na spodnej časti tela. Dokonca si môžete kúpiť sukňu v tvare lichobežníka, ale bez záhybov. Chudé a vysoké ženyby sa mali zamerať na dámske sukne s horizontálnymi vzormi a opaskom. Sukne pod kolená ešte silnejšie vytiahnu siluetu. To isté možno povedať o dĺžke oblečenie „maxi“.

Dámske sukne pre širšie a užšie boky

Máte širšie boky? Čo vám neskrývajú za džínsy, to vám perfektne ukryje práve sukne, ježmůže tento rozmer minimalizovať. Pokojne zvoľte strih do áčka, ktoré sa postupne rozširuje, a vaše široké boky budú skvele zamaskované. Pozor! Je absolútne nevyhnutné, aby áčko šlo od pása a nie až od zadočku. Majiteľka s užšími bokmi potrebuje presný opak. Musí svoje boky zvýrazniť.