Niekoľko tipov na pravú taliansku pizzu

Chcete si doma pripomenúť Taliansku jednoduchým a rafinovaným stolovaním, na ktoré ste zvyknutí z dovoleniek? Pozrite sa teda na niekoľko tipov, ktorých by ste sa mali držať. 

Talianska kuchyňa je považovaná za jednu z najlepších na svete. Taky ju milujete? Potom iste viete, že k jej základom patrí hlavne zdravé suroviny – olivový olej, paradajky, vynikajúce tvrdé syry, morské plody a voňavé bylinky, hlavne bazalka a oregano. Lenže to nie je všetko. Čo musíte vedieť ešte predtým, že sa pustíte do prípravy talianskych jedál? 

Tip: Nasledujúce rady využijete v prípade, že budete chcieť jedlu venovať dostatok času a energie. Ak však chcete ochutnať pravú chuť talianskej kuchyne bez práce, môžeme odporučiť Pizza Brno Caruso, odkiaľ môžete mať jedlo z kvalitných surovín úplne bez námahy. 

  1. Nezabúdajte na predjedlá

Čo by talianska kuchyňa bola bez predjedla? Salámy a rôzne šunky aj syry servírujte s konzervovanými artičoky zo skla, so sušenými, v oleji naloženými paradajkami a olivami. Osvojte si výrobu rôznych pest (napríklad bylinkové z bazalky alebo to zo sušených paradajok). Cherry paradajky špikujte a pridajte k nim kúsok mozzarelly a lístok bazalky. 

  1. Používajte čerstvé bylinky

Žiadna dochucovadlá zo sáčkov, taliansky kuchár zásadne používa čerstvé alebo sušené bylinky. Buďte ako on. Tie jemné (napríklad bazalka), natrhajte. Lepšie tak uvoľní svoje arómu. Rozmarín a šalvia môžete nastrihať nožnicami. 

  1. Správnezostavte menu

Čo s čím? Tou najlepšou poučkou, ktorú si ľahko zapamätáte, je kombinácia ľahkých a sýtejších chodov. Oplatí sa aj neopakovať hlavné prísady a farby. Menu potom pôsobí pestrejším a sviežejším dojmom. Čo sa týka príloh, aj medzi tie ideálne patrí šaláty všetkého druhu, skvelá sú aj paradajky posypaná jemnými prúžkami červenej cibuľky, bazalkou a olivami. 

  1. Cestoviny pripravujte správne

Pasta musí plávať. Taky potrebuje dostatok soli (na jeden liter vody tak jednu plnú čajovú lyžičku soli). Po uvarení sa cestoviny nesmie zlepiť. To znamená, že je potrebné ihneď ich zmiešať s omáčkou, kúskom masla alebo trochou olivového oleja. Uvariť cestoviny správne „na skus“ je tiež malá veda. Ak nechcete riskovať, využite služby cestoviny Brno Caruso. 

  1. Myslite na pit

Na privítanie sa podáva pohárik Prosecca a na stole takmer vždy stojí fľašu vína, pričom biele sa hodí k predjedlám i hlavnému jedlu, k mäsu sa pije silnejší červené víno, k rybe biele, ale aj ľahké červené, ak má jedlo korenené prísady. Na záver by nemal chýbať ani šálku kávy.