Ako zbaviť WC vodného kameňa

Rovnako ako utieranie prachu alebo vysávanie, i čistenie toalety je neoddeliteľná súčasť každého sobotňajšieho upratovania. Aj keď do čistenia záchodu sa väčšinou nikomu nechce, bohužiaľ. Mnohým ľuďom sa totiž dlhodobo nedarí vyčistiť usadeniny v podobe vodného kameňa. Ten je spôsobený tvrdou vodou v mise. Nie je to však protivník, ktorý by nešiel odstrániť, je to protivník, ktorého musíte odstrániť aj keď mnohokrát to ide naozaj ťažko. Našťastie existuje celý rad spôsobov, ako môžete porcelánovú misu usadenín zbaviť. A my vám tieto spôsoby prinášame. 

Každý človek sa snaží o to, aby jeho dom vyzeral krásne a uprataná najmä v čase, keď príde návšteva. Na celkovom dojme návštevy sa však podieľa aj to, v akom stave je toaleta domova. Nikto nechce chodiť na záchod, ktorý je zaneřáděný a špinavý. 

Vyhnite sa preto kritike a nechajte si od nás poradiť. Poradíme vám, ako toaletu vyčistiť na nepoznanie. 

Ide to s kupovanú chémiou 

Najviac ľudí sa uchyľuje ku kupované chémiu, samozrejme to nie je jediný spôsob, ako porcelánovú misu vyčistiť, ale je to teda najčastejší spôsob. Pred použitím chémie v podobe čistiacich gélov odporúčame misu kompletne vyčistiť záchodovú štetkou. Ideálne je použitie špeciálnych záchodových štetiek, ktoré majú navyše malé uško, vďaka ktorému sa dostanete aj pod okraj toalety, kde zvyčajne sídli vodný kameň. 

Neskôr je nutné aplikovať čistiaci gél pod golier toalety. Počkajte niekoľko minút, potom spláchnite. 

Ide to aj prírodnou cestou 

Aj keď sú chemické čistiace gély častejším spôsobom, ako sa čistí toalety, nie je to ani zďaleka jediný spôsob, ako toaletu dá vyčistiť. Pomocníkom môže byť aj horúci ocot a voda. Kyselina octová čiže ocot je bezpečný, stačí priviesť liter octu do varu, k tomu môžete pridať jedlú sódu a všetko nalejete do záchodovej misy (nezabudnite na aplikáciu pod golier toalety).