Najčastejšie príznaky poukazujúce na rakovinu

Rakovina je v posledných rokoch veľmi častým ochorením, na ktoré trpia nejeden človek. Bohužiaľ je to ochorenie, na ktoré tiež rad ľudí zomiera. Niektorým sa ale podarí boj s rakovinou vyhrať, aj keď si siahnu počas choroby na absolútnej dno. V prípade, že sa bojíte tohto ochorenia, mali by ste sa mať naozaj na pozore a mali by ste sledovať jednotlivé príznaky choroby. Každá choroba o sebe dáva vedieť malými príznaky a v prípade rakoviny je dobré je zaregistrovať a začať konať. Čím skôr sú totiž príznaky rozpoznané, tým rýchlejšie je zahájená liečba a tým sa zvyšuje šanca na uzdravenie.

Typov, respektíve druhov rakoviny dnes existuje mnoho. A každý typ rakoviny má úplne iné príznaky. Pozrime sa však na všeobecné príznaky, ktoré na rakovinu poukazujú.

bolesti kostí

Veľmi častým príznakom rakoviny býva bolesť kostí. Či už cítite tupú alebo ostrú bolesť, môže sa jednať o príznak rakoviny kostí. Samozrejme to môže byť „len“ zlomenina alebo narazené kosť, ale môže sa tiež jednať o veľmi nepríjemnú, nebezpečnú a zároveň tiež bolestivú chorobu.

Náhly váhový úbytok

Zpozornit by ste mali aj v prípade, že začnete výrazne a náhle chudnúť, bez toho aby ste sa o to snažili. Náhle a výrazné chudnutie býva príznakom mnohých nebezpečných ochorení a rakovina je jednou takou chorobou. Váhový úbytok býva predovšetkým symptómom rakoviny hrubého čreva alebo sa tiež môže jednať o rakovinu žalúdka.

črevné ťažkosti

Črevné ťažkosti nie sú práve príjemné. Nemusí to však byť len nepríjemnosť vzniknutá skazeným jedlom, ale môže sa tiež jednať o príznak rakoviny, a to opäť o príznak rakoviny hrubého čreva alebo rakoviny konečníka. Je dobré sa črevnými ťažkostiach, ktoré neutíchajú a neprestávajú, zamieriť k lekárovi, ktorý odborne posúdi, či sa o rakovinu jedná alebo nie.