Kam na výlet v zime? Zima sa blíži …

Na dovolenku nemusíte jazdiť len o prázdninách počas horúcich letných dní. Veľa sa toho dá zažiť aj v zime! Nikto nehovorí, že si musíte zaplatiť drahú dovolenku v horách a odísť lyžovať. Stačí nevysedávat na gauči u horúcej čokolády a vyraziť niekam na predĺžený víkend! Prinášame tipy, ako sa v zime nenudiť, a pritom ani veľmi neminúť. 

Hurá za turistikou! 

Vyrazte do prírody! Slovensko má naozaj čo ponúknuť, naše kraje sú nádherné. Keď sa k tomu pridá rozprávková biela prikrývka, naozaj ten pohľad stojí za to! Kto by si to nechal ujsť? Najlepšie je vidieť to na vlastné oči! Odporúčame vyjsť si na Lysú horu, najvyšší bod Moravskoslezských Beskýd. Je dôležité sa pred takýmto výletom poriadne obliecť a do batohu zbaliť termosku s teplým čajom. Vyjsť môžete vlastným autom, alebo si cestu naopak okoreniť vlakom či autobusom. 

kúpeľný odpočinok 

Stránky slevomat.cz sú plné wellnes pobytov za veľmi malé peniaze. Väčšinou sa jedná o víkendové pobyty, kedy budete celý čas relaxovať vo vírivkách, na masážach a vyhnete sa tak mrazivému počasiu vonku. Wellnes pobyt odporúčame aj ako vhodný darček pre partnera či rodičov – kto by si nechcel užiť víkend plný odpočinku? 

Zima v znamení Vianoc 

Od novembra začínajú v mestách vianočné trhy. Prechádzka na jeden z nich je príjemným spestrením zimného dňa. Ak si chcete trochu zacestovat, môžete vyjsť na trhy do Viedne či do Nemecka, ktoré patria k tým najväčším v Európe. Ak nemáte náladu na celodenný výlet, stačí zájsť do našich miest ako je Olomouc, Brno, Ostrava a samozrejme Praha. Pražské vianočné trhy boli dokonca jedným americkým časopisom umiestnené v top desiatke najkrajších vianočných trhov na svete. Máme sa teda čím pýšiť.