Deväťdesiate roky prišla do módy. Čím sa jednotlivé kúsky vyznačujú?

Určite ste zaregistrovali, že sa do módy dostali kúsky z deväťdesiatych rokov. Dlhú dobu sme nosili zbrusu nové kúsky, ale zrazu máme povolenku k tomu, aby sme zo svojich šatníkov vytiahli také kúsky, ktoré sme nosili pred dvadsiatimi rokmi. Ak si už nespomínate na to, ako móda v deväťdesiatych rokoch vyzerala, prezradíme vám to.

Deväťdesiate roky možno charakterizovať ako leta bláznivá a nepredvídateľná. Do módy vstupovali kúsky, ktoré boli tak trochu crazy a aj extravagantné. Na hudobnej scéne vládli skupiny, ako Spice Girls (ktoré sa okrem iného dali zase dokopy) alebo Nirvana. A nesmieme zabúdať na televízne seriály, ktoré lámali rekordy v sledovanosti. Medzi najpopulárnejšie seriály doposiaľ patrí seriál Priatelia alebo Sex v meste.

Ako vyzerala móda v deväťdesiatych rokoch

Ak by sme mali konkrétne hovoriť o móde v deväťdesiatych rokoch, spomenieme hlavne extravaganciu – to bolo totiž to, čo týmto rokom dominovalo. Jednotlivé modely boli naozaj bláznivé a iné, ľudia sa vtedy nebáli vybočiť z davu. Jednotlivé kúsky mali zvláštne strihy, zvláštne materiály, pretvárali sa kúsky, ktoré dlho ležali v šatníku.

Aj takto možno charakterizovať módu, ktorá bola in v deväťdesiatych rokoch a ktorá sa zrovna teraz vracia na pulty obchodov.

Aké konkrétne kúsky sú zase späť?

Ak by sme mali vymenovať konkrétne kúsky, ktoré sú zase späť, spomenuli by sme napríklad klobúčiky, konkrétne takzvané bucket klobúky, ktoré si možno pamätáte z detstva (určite v takom klobúčiku máte fotku na pieskovisku alebo na kúpalisku). Tiež veľký comeback hlási crop topy a okrem iného aj ľadvinky a neónové farby, ktoré pristanú hlavne snědším ženám.

Ďalšími vracajúcimi sa kúsky sú tenisky s XXXL podrážkou alebo tiež šušťákové bundy, ktoré boli pre deväťdesiate roky naozaj typické.