Kvalitná kozmetika ako záchrana pred slnečnými lúčmi. Čo vám nesmie chýbať?

Keď počas leta dnes a denne páli slnečné lúče, nie je to nič dobré pre našu pokožku a pleť. V posledných dňoch je navyše naozaj ukrutné horúco, ktoré našej pokožke na prvý pohľad neprospieva. V lete však iné počasie očakávať nemôžeme. Treba sa pripraviť na teploty, ktoré skrátka budú dosahovať vysokých stupňov, je potrebné sa pripraviť na to, že naša pokožka skrátka bude trpieť. Aby však netrpela, odporúčame investovať do kvalitnej kozmetiky, ktorá ako jediná môže byť spásou pre našu pokožku a pleť.

Kozmetika, to je však veľmi široký pojem. Aká kvalitná kozmetika by nám konkrétne nemala chýbať v kúpeľni? Vybrali sme niekoľko druhov kvalitnej kozmetiky, ktoré oceníte mať nielen počas leta po ruke.

Poznáte vlasovú hmlu?

O vlasové hmle zatiaľ nikto moc nepočul. Dôvodom je to, že vlasová hmla je pomerne nový produkt na trhu, ktorý si však získal naozaj veľa žien. Jedná sa o ochranu na vlasy, ktorá je zároveň ľahká a veľmi odolná. Vlasová hmla vytvorí na vlasoch akýsi ochranný štít, ktorý bude nielen v lete zabraňovať poškodeniu vlasov, k čomu dochádza neustálym žehlením a fénovaním vlasov, ale tiež ochráni vlasy pred nebezpečným UV žiarením. Navyše bude zmierňovať vyblednutiu farby vlasov.

Antiperspirant priamo na chodidlá

Neustále sa vám v lete potí chodidla, aj keď nosíte otvorené topánky? Potom sa ponúka otázka, či si radšej nekúpiť antiperspirant určený priamo na nohy. Nielen, že zamedzí večnému potenie nôh, ale tiež pohltí všetok pach, ktorý je bohužiaľ pri potení nôh bežný. Antiperspiranty určené priamo na chodidlá sú dlhodobou ochranou proti poteniu chodidiel, navyše poskytujú príjemný chladivý pocit, ktorý je v lete na nezaplatenie.

Nezabúdajte na peeling

Aplikácia peelingu je počas leta naozaj nepostrádateľná. Je potrebné, aby ste si udržali letné opálenie, lenže to bez peelingu nepôjde. Peeling odstraňuje odumreté bunky, navyše úspešne bojuje proti celulitíde. Odporúčame najmä taký peeling, ktorý obsahuje kávu a cukor, pretože to sú dve zložky, ktoré bojujú proti celulitíde veľmi efektívne.