Ako v lete starať o vlasy?

Naše vlasy počas leta doslova trpia. Neustále sú vysilovaniu slnečnými lúčmi, o ktorých je známe, že sú nebezpečné. Málokto však vie, že okrem vlasov trpia tiež pokožka hlavy, ktorá je slniečkom neustále vysušovaná. Aby ste po lete nemali vlasy nezdravo vyzerajúce, aby sa zbytočne nelámali a nevypadávali, je potrebné sa o vlasy dobre starať už počas leta. Poďme si prezradiť niekoľko fígľov na to, aby aj v lete vypadali vlasy úplne fantasticky.

Fígle by mali brať do úvahy hlavne tí, ktorí dnes a denne svoje vlasy vysilujú navyše ešte žehličkou, horúcim fénom alebo kulmou. Vlasy trpia a ak nie sú regenerované, je problém na svete. Poďme si preto prezradiť, ako v lete starať o vlasy tak, aby vyzerali aj v septembri krásne, zdravo a sviežo.

Doplňte vitamíny

Bez vitamínov by to nešlo. Vitamíny sú potrebné pre správne fungovanie tela, bez nich by telo slabol. Pre vlasy je dôležitý hlavne vitamín A, ktorý nájdete napríklad v mrkve alebo tiež v ananásu a v lahodných, šťavnatých broskyniach. Okrem vitamínu A potrebujú vlasy tiež vitamín B komplex, ktorý nájdete napríklad v mlieku, v paradajkách alebo tiež v hrozne a karfiolu. Ak vitamíny nechcete konzumovať v podobe ovocia a zeleniny, odporúčame ich konzumovať v podobe doplnkov stravy, ktoré zakúpite aj v drogériách, nielen v lekárňach.

vlasy nefarbite

Dnes si farbí vlasy každá druhá žena. Počas leta by sa však s farbením malo prestať. Dôvodom je to, že slniečko rovnako farbu doslova vyžiera. Bolo by to len zbytočné mrhanie peniazmi a zbytočné namáhanie našich vlasov. Počkajte preto s farbením až na jeseň, keď slniečko bude slabnúť a kedy farba z vašich vlasov nebude tak rýchlo miznúť.

Oplachujte vlasy po kúpaní

Či už sa budete potápať v bazéne alebo v mori, vždy po kúpaní vlasy opláchnite. Zmyjete tak z vlasov škodlivú soľ i chlór, ktoré môžu vaše vlasy nemilo vysiliť a polámať. Po každom kúpaní si tak rýchlo zabehne pod sladkú vodu, ktorá vás chlóru i soli hneď zbaví.