Čo všetko dokáže zázračná maca peruánska?

Ľudia sa dnes naozaj veľmi zaujímajú o zdravú stravu a o takzvané superpotraviny. K superpotravinám možno priradiť tiež rastlinu zvanú maca peruánska, ktorá má v sebe naozaj veľa telu prospešných látok, ktoré sa v iných potravinách nenájdu. Pokiaľ hovoríme o mácie peruánskej, hovoríme o rastline, ktorá má veľmi silnú náturu a ktorá rastie aj v drsných klimatických podmienkach peruánskych Ánd, odkiaľ pochádza. Dokáže dorásť až do výšky pätnástich centimetrov. Jej listy trochu pripomínajú klasickú žeruchu. Avšak nech už maca peruánska pripomína akúkoľvek rastlinu, radí sa k superpotravinám, ktoré na telo blahodárne pôsobí.

Len pre zaujímavosť – dokáže rásť až vo štyri a pol tisícoch metroch nad morom, teda patrí k najdlhšie a najviac pestovaným rastlinám na svete. Dokonca sa u tejto rastliny konzumuje koreň, ktorý sa dá zomlieť ako čerstvý, tak sušený.

Vyberáme macu peruánsku

Ak sa rozhodnete to s touto superpotraviny skúsiť, rozhodne sa držte pravidla, že čím vyššia cena, tým vyššia kvalita. Nakupujte teda radšej z overených zdrojov, odborníci sa snažia superpotraviny rozlične nahrádzať menej kvalitnými potravinami, ktoré nemajú na telo tak blahodárny vplyv.

Účinky macy peruánskej

Ako už bolo viackrát spomenuté, maca peruánska má naozaj blahodarné účinky na ľudské telo. Dokáže navrátiť duševnú pohodu človeku, ktorý ju už stratil, okrem toho dokáže človeka zbaviť stresu, posilňuje psychiku a tiež spomaľuje starnutie. Maca peruánska je známa aj preto, že podporuje pamäť a myslenie, napomáha imunitnému systému bojovať s vírusmi a baktériami, tiež je vhodná pri anémii alebo pri tuberkulóze.

Uľavuje do všetkých trable, ktoré sa týkajú prostaty, okrem toho účinkuje ako afrodiziakum alebo navracia človeku koncentráciu. Dokonca urýchľuje spaľovanie tukov, pretože podporuje metabolizmus človeka, a tiež dodáva telu silu a podporuje jeho vytrvalosť.