Ako ušetriť pri nákupe tonera? Poradíme vám

Tlačiarne sa dnes používajú nielen vo firmách, ale používajú sa aj v domácnostiach. Základom tlače je náplň, ktorá ak dôjde, musí sa vymeniť za novú. Práve cena danej náplne sa následne podpisuje na cene tlače. Preto vám poradíme, ako ušetriť pri nákupe tonera a ako zabezpečiť aj úsporný tlač. Stačí dodržať iba niekoľko základných pravidiel, a to už pri výbere konkrétnej náplne.

Rolu hrá to, kto toner vyrobil

Vhodné je začať tým najdôležitejším. Teda výrobcom práve tu sa môžu ceny naozaj veľmi výrazne líšiť. Pokiaľ máte záujem napríklad o lacný toner CE285A, môžete ísť dvoma cestami. Buď zvoliť náplň originálne, alebo podstatne lacnejšie neoriginálne. Cena môže byť nižšia aj o desiatky percent a tak je jasné, čo sa oplatí viac. Určite je potrebné dodať, že neoriginálnych náplní sa netreba báť. Prečo?

Výber je dostatočný

  • Sú kompatibilné s danou tlačiarňou
  • Majú dobrú kvalitu tlače
  • Nakupujte v správnom obchode

Aj to je vec, ktorú treba vziať do úvahy. Práve cena konkrétnej náplne sa môže líšiť nielen o desiatky, ale niekde dokonca o stovky korún. Príkladom môže byť toner Q2612A, ktorý patrí medzi veľmi populárna a ponúka ho celá rada obchodov. Je preto na mieste urobiť si prehľad a nakúpiť v tom, ktorý bude ponúkať naozaj jednu z najnižších cien. Prečo? Je to jednoduché. Čím nižšia nákupná cena, tým nižšie náklady na váš tlač. A čím viac tlačíte, tým výraznejšie daný rozdiel bude.

Zaujímajte sa aj o jeho veľkosť

Pochopiteľne nie o to, ako je veľký fyzicky, ale naopak o to, koľko je v ňom danej náplne. To spoznáte podľa informácie, ktorá hovorí, koľko štandardizovaných stránok na neho dokážete vytlačiť. Čím viac to bude, tým viac náplne v ňom je. Aj keď pri platení bude patriť medzi najdrahšie, pri následnom tlači znížite náklady aj o desiatky percent. Aj tadiaľ môže viesť cesta, ako na spotrebnom materiáli a nákladoch na tlač zaujímavo ušetriť.