Čo sa vie o tajomnej príšere z jazera Loch Ness

Do Škótska sa jazdí za mnohým. Kým niektorí jazdia za tunajšie živou vodou zvanú whisky, iní sa chcú potulovať po tunajších pohoriach a údoliach. Najnavštevovanejšou turistickou atrakciou je tiež jazero Loch Ness, ktoré láka hlavne milovníkov všetkých záhad a tajomstiev. Práve tí tu chcú stretnúť známu lochnesskou príšeru, ktorá tu má podľa všetkého žiť.

To, že je jazero Loch Ness druhé najväčšie jazero v Škótsku, to veľa ľudí nezaujíma. Väčšina ľudí to dokonca ani nevie. Ako sme spomenuli, najväčším lákadlom je tunajšia netvor z hlbín, ktorého však nikto nikdy nevidel. Alebo áno? Čo vlastne o tajomnej príšere z jazera Loch Ness vieme?

Kde sa jazero nachádza?

Aj keď nemôžeme presne povedať, či v obľúbenom a hojne navštevovanom škótskom jazere žije príšera alebo nie, môžeme však s istotou povedať, kde sa jazero nachádza. Jazero nájdeme na východnom konci Great Glenovi, konkrétne v severnom Škótsku. Jedná sa o jazero ľadovcového pôvodu, ktoré sa pýši rozlohou necelých šesťdesiat kilometrov štvorcových. Na južnom konci jazera by sme našli drobné mestečko nazvanej Fort Augustus, na západnom konci potom nájdeme romantickú zrúcaninu hradu Urquhart.

Jazero je dnes veľmi dôležité, pretože je súčasťou Kaledónskeho kanála, ktorý spája západné Atlantik so Severným morom.

O lochnesské príšere

Jazero však nie je známe tak pre svoju rozlohu ako vďaka povestiam, ktoré o jazeru kolujú. Vôbec prvý legenda, ktorá rozpráva o stretnutie ľudí sa tunajší príšerou z hlbín, sa datuje až do roku 565. Rozpráva tajomný príbeh svätého Kolumbán, ktorý mal podľa legendy odraziť útok práve lochnesské príšery, keď sa snažil zachraňovať iného človeka pred príšerou.

To však bola len legenda. Dnes však existujú dôkazy, ktoré poukazujú na to, že lochnesská príšera tú v minulosti žila, ak nie ešte žije. To si napokon musíte zistiť sami, až tu budete.