Čo sa deje vo svete, keď prebieha svadba?

Svadba je veľkolepá udalosť, ktorú chce každý zažiť vo svojom živote len raz, jediný raz. Samozrejme nie každému sa to podarí, existujú ľudia, ktorí sa za svoj život oženili aj päťkrát. Avšak ak práve chystáte svadobný obrad, určite nezabudnete na celý rad zvykov, ktoré na slovenských svadbách nesmú chýbať. Napríklad sa nevesta musí prenášať cez prah, tiež sa musí rozbíjať tanierik, pretože črepy prinášajú šťastie. Lenže aké tradície a zvyky sa dodržiavajú vo svete? 

Na úvod je potrebné povedať, že mnohé zvyky a tradície môžu znieť až podivne či nepredstaviteľne. Môžeme nad tým krútiť hlavou, rovnako ako cudzinci môžu krútiť hlavou nad našimi zvykmi. Je nutné sa rešpektovať navzájom, aj keď jednotlivé zvyky môžu byť naozaj až cez čiaru. 

V Keni chodí páni oblečení ako dámy 

Napríklad zaujímavou tradíciou je tradícia v Keni. Celý mesiac po tom, čo si muž vezme svoju vyvolenú za ženu, musí chodiť v dámskom oblečení. Vďaka tomu pochopí, ako ťažké je byť ženou. Podľa všetkého je práve ženské oblečenie to najťažšie na živote ženy. 

Albánske manželské páry bez sexu 

Zatiaľ čo v mnohých krajinách sa dodržiava zvyk, že počas svadobnej noci sa sex zažiť môže, dokonca sa s tým aj počíta. V Albánsku je to trochu iné. Práve tu totiž nemôžu mať manželia sex, a to podobu troch dní a troch noci po svadbe. Podľa všetkého tým budú odehnáni zlí duchovia. 

Škótske týranie neviest 

V Škótsku to majú ťažké najmä nevesty. Tie sa totiž polejú zmesou tekutín, ktoré sa radia k tým tými najodpornejšími na svete. A následne sa priviažu na strom. No chceli by ste sa tu vydávať? 

Francúzi nie sú noblesný, ako sa o nich hovorí 

Vo Francúzsku tiež vládne podobný, veľmi nechutný a podivný zvyk. Je tým zvyk, že sa po svadobnej hostine všetky zvyšky zo stola nahádže do záchodovej misy, z ktorej musí ženích aj nevesta spoločne piť. Francúzi skutočne nie sú tak pompézne, ako sa o nich hovorí.