Chyby, akých sa pri chudnutí dopúšťame

Rozhodli ste sa tento rok na kúpaliskách všetky dostať doslova do kolien? Rozhodli ste sa schudnúť toľko, koľko ste doteraz ešte neschudol? Možno na svojej štíhlej postave pracujete už nejakú tú dobu, možno ste s chudnutím začali len nedávno – v každom prípade je nutné spomenúť, že sa aj pri chudnutí môžete dopúšťať mnohých chýb, vďaka ktorým nepôjde chudnutie tak ľahko, ako by ste možno chceli. V prípade, že sa teraz snažíte schudnúť do plaviek, máme pre vás zoznam chýb, ktorých sa možno dopúšťate (a možno tiež nie). 

dostatočne nepijete 

Aj keď sa hovorí, že chudnutie je z osemdesiatich percent len o správnom stravovanie, aj pitný režim má na štíhlej postave svoj podiel. V prípade, že nedodržiavate pitný režim, do tela nedostávate to, čo počas dňa vypotíte, teda sa dostanete do stavu dehydratácie a nie je vám zrovna dobre (dehydratácia ide ruka v ruke s bolesťou hlavy). Preto dostatočne pite – samozrejme nie alkohol ani kávu, čo sú nápoje, ktoré majú tendenciu ľudské telo skôr vysušovať. 

Nekonzumujete doplnky stravy 

Pokiaľ do svojho tela nedokážete dostať pestrú a zdravú stravu, je nutné doplniť potrebné živiny doplnky stravy. To však samozrejme nie je rovnaké ako u konzumácie liekov, na ktorých si môžeme vypestovať závislosť. Doplnky stravy sú naopak Pomocníci, ktorí nám dodajú do tela prospešné látky a vitamíny, vďaka ktorým bude telo správne fungovať tak, ako má. 

nejete 

Ako už bolo viackrát spomenuté, správna strava je základ úspechu. Bohužiaľ mnohí ľudia si myslia, že štíhle a chudé postavy dosiahneme len vtedy, ak nebudeme jesť. Lenže čo je to za nezmysel? Živiny a telu prospešné látky do tela musíme nejako dostať, a to tak, že budeme jesť. Tým, že jesť nebudeme, si len podráždite žalúdok a poštvať ho proti nám. Hladovkou si svoje zdravie skôr ruinuje a nútime telo k tomu, aby si ukladalo zásoby do najmenej obľúbených partií.