Osem produktívnych vecí, ktoré možno urobiť aj z postele

Že musíte kvôli produktivite vstať z postele? To je omyl, ktorý sa rozmohol medzi ľuďmi. Aj posteľ môže byť úplne skvelé pracovné prostredie, pokojne v posteli strávte celé dopoludnie, ak však budete vykonávať niečo produktívneho. Že z postele nemožno nič produktívneho urobiť? Ale opak je pravdou. Aj v posteli je možné stihnúť x vecí, len je potrebné vedieť, čo z postele je možné urobiť. Nevstávajte, len ďalej čítajte a potom sa pustite do práce. 

Osem produktívnych vecí z postele 

1. Emaily. Čo si môžete dať do poriadku sú všetky emaily, na ktoré ste ešte nestihli odpovedať a na ktoré je potrebné odpovedať čo najskôr. Spoločne s odpovedaním emailov a vybavovaním emailovej komunikácie si tiež emailovú stránku usporiadajte, nech je trochu prehľadná a vy v mailoch nájdete všetko, čo budete práve hľadať. 

2. Blog. Chcete sa niekam vypísať? Chcete niekam písať svoje zážitky? Blog je na to ideálne miesto. Samozrejme môžete písať aj pre niekoho iného, ale ak chcete písať pre seba, blog si založte aj z postele a z postele články píšte. 

3. Prelepovanie webkamery. Všetci ľudia na svete si prelepujú webkameru, dokonca aj Mark Zuckerberg to robí. Nie nadarmo sa hovorí, že nás všetko vždy sleduje. Spomeňte si na seriál Black Mirror. 

4. LinkedIn. Je načase si svoj profil na spomínanej platforme vyšperkovať tak, aby budúca kariéra bola skvelá. Na internete dokonca nájdete aj tipy, ako na perfektné LinkedIn. 

5. Hovory blízkym. Nezabudnite na to, že aj blízki vás chcú počuť. Preto zavolajte babičke, dedkovi, tiež rodičom, ak s nimi nežijete. Aj to možno urobiť z postele. 

6. Inšpirujte sa, motivujte sa. Každé ráno by malo začať niečím zmysluplným. Čo treba pustiť si motivačné video alebo prečítať si niekoľko motivačných citátov? 

7. Spíšte si TO-DO list. Čo na začiatku, respektíve na konci každého dňa je potrebné urobiť, je spísať si zoznam toho, čo je potrebné zvládnuť nasledujúci deň. Spísať si TO-DO list však môžete rovno z postele. 

8. Obvolajte doktormi. Bolí vás zub alebo ste len dlho neboli na preventívnej prehliadke u lekára? Je načase to všetko obvolať. A prečo nie rovno z postele?