Chudnutie po štyridsiatke nie je ľahké. Vyhnite sa konkrétnym jedlám a zvládnete to

Pre ženu je štíhla postava to rovnaké, ako keď má muž vysnívané auto v garáži. Je to skrátka úspech, ktorý treba oslavovať v každom veku. S plynúcimi rokmi je však pre ženu čoraz ťažšie dosiahnuť štíhle figúry. Najmä po štyridsiatom roku života sú ženy po dvoch deťoch, často už aj po rozvode, ich telo nemá tak rýchly metabolizmus ako predtým. Ak patríte k ľuďom, ktorí chcú tiež po štyridsiatom roku života dosiahnuť vysokého sebavedomia vďaka skvelej postave, odporúčame sa predovšetkým zamerať na svoj jedálniček. Ten je v tomto prípade a v tomto veku kľúčový.

Na svojom jedálničku by ste mali pracovať – ​​vyhodiť z neho by ste mali najmä niekoľko potravín alebo nápojov, ktoré môžu mať za následok zvyšujúci sa číslo na váhe vo veľmi blízkej dobe. O akých potravinách alebo nápojoch je vlastne reč?

Sladené nápoje, limonády, sirupy

Najmä po štyridsiatom roku života by ste mali zo svojho života odstrániť všetky sladené limonády, nápoje alebo sirupy, pretože to sú doslova zabijaci vašej krásne, pevné a štíhle postavy. Dôvod je prostý – obsahujú veľa cukru, ktorý však po štyridsiatke už vlastne nepotrebujete. Inými slovami sa jedná o prázdne kalórie, ktoré spôsobujú len ďalšie tukové vankúšiky na tele. Sladené nápoje a limonády preto nahraďte ideálne vodou obohatenou trebárs o citrón alebo limetku či uhorku.

Tučné mliečne výrobky

Čomu ďalšiemu by ste sa mali po štyridsiatke vyhnúť? Jednoznačne tučným mliečnym výrobkom, ktoré opäť neznačí nič dobré – práve naopak. Jedná sa len o cukry a nezdravé tuky, ktoré budú mať na vine ďalšie tukové vankúšiky podobne ako sladené limonády a sirupy. Konkrétne hovoríme napríklad o sekanie, majonéze, o krémoch na torty alebo o podobných tučných mliečnych výrobkoch.

Salámy, paštéty

Ujíždíte si na chudých, mastných salámach, po ktorých vaše chuťové bunky doslova prahnú? Aj tým by ste sa mali vyvarovať, nie sú po štyridsiatke vhodné. Rovnako tak si dajte pozor na paštéty alebo na masť, ktoré si milujete potrieť na chleba.