Bitcoin trojnásobne prevýšil cenu zlata

Bitcoin – internetová open-source peňažné mena, ktorú je možné platiť prostredníctvom úplne decentralizovanej P2P siete. Prečo je Bitcoinunikátní? Pre svoju plnú decentralizáciu. Nikto na svete nemôže menu ovplyvňovať, falšovať, kontrolovať alebo spôsobiť infláciu. Ak sa o túto internetovú peňažné menu zaujímate, tak určite oceníte správu, že prvý týždeň v auguste 2017 cena meny Bitcoin dosiahla rekordný maxima – dostala sa takmer na trojnásobnú hodnotu ceny zlata. Thomas Lee, spoluzakladateľ spoločnosti Fundstrat poznamenal: „Naše počiatočné správa považovala menu Bitcoin za’obchod s hodnotou‘ a časom by bola považovaná za alternatívu k zlatu.“

Spoločnosť Fundstrat soudí:

„Myslíme si, že Bitcoin bude mať rastúcu inštitucionálne zameranie vzhľadom k očakávanej obchodovanie s opciami a futures kontrakty na menu Bitcoin.“ Obaja deriváty by podľa očakávania mali byť aktívny v neskoršom období tohto roka, alebo začiatkom roka 2018. Pochopiteľne zlato nezmizne z’hodnotných obchodů‘.Leezdůraznil, že celková veľkosť trhu so zlatom dosahuje okolo 7,5 bilióna, na základe čoho je trh meny Bitcoin naozaj trpasličí. Na základe utorkových cien by trhová kapitalizácia meny Bitcoin mala byť približne na úrovni 57 miliárd dolárov, čo je porovnateľné ako hodnota investičnej spoločnosti Charles Schwab.

Ďalšie virtuálna mena Ethereum získala takmer 5% na 280 dolárov, čím je počas tohto mesiaca v zisku na úrovni 12% (podľa CoinDesk).

Nie všetci zdieľajú rovnaké nadšenie

Svetovo uznávaný finančný analytikElliotPrechter varuje: „Bublina, ktorá vznikla okolo kryptomena, musí nevyhnutne prasknúť. Svedčí o tom teórie Elliottových vĺn, prehnane optimistický prístup investorov a preťaženie systému blockchain. Príčinou súčasnej ceny Bitcoin je neprirodzene zvyšujúci sa záujem o nákup tejto kryptomena. Pripomína to bublinu, ktorá sa vytvorila v rámci tulipánové mánia pred takmer 400 rokmi. Úspech Bitcoin podnietil vznik cez 800 nových kryptomena. Väčšina z nich navyšovala svoju cenu na základe zavádzajúcich tvrdení a ich krátka životnosť viedla k obohateniu malej skupiny ľudí. To však nevadilo investorom, ktorí s radosťou investovali s falošnou vidinou vysokých ziskov.