Päť základných techník ako objaviť vlastnú životnú cestu

Máte pocit, že vaša cesta životom nikde nevedie? Túžite po úspechu, ale neviete ako začať? Začať musíme vždy sami pri sebe. V tomto článku predstavujeme päť vecí, ktoré vám pomôžu sa zorientovať v tom, čo bude práve pre vás tou životnou vášňou.

Čo vám bráni v tom, začať ešte dnes?

Päť jednoduchých cvičení k ceste za vaším úspechom

Začnite tým, že si vezmete ceruzku a papier a spíšete poctivo všetky veci a dianie bez ktorých sa vo svojom živote nezaobídete. A je úplne jedno, či vaše túžby budú niekoho poburovať, napíšte všetko pravdivo, buďte k sebe úprimný. Zmysel toho pochopíte až neskôr, ide o to, aby ste sa inšpirovali a neohraničovali svoju fantáziu.

Prichádza na rad druhý zoznam, tentoraz vecí, ktoré robíte veľmi ľahko. Musí ísť o činnosť, ktorá vás baví a pomôže vám pochopiť zmysel životnej cesty. Ide koľkokrát o tak prirodzené veci, že si ich ani neuvedomujete.

  • Pozrite sa do minulosti. V čom ste boli úspešní trebárs ako deti? Všetci máme za sebou ohromné ​​výzvy, ktoré sme museli prekonať, či už s úspechom alebo neúspechom. Práve tieto aktivity môžu byť pre vás budúce perspektívou. Čo ste si nakoniec teda podmanil a vďaka čomu chcete urobiť svet lepším?
  • Nemôžete si na nič spomenúť alebo si nie ste sami sebou istí? Spýtajte sa na vašu perspektívu svojich priateľov, rodiny a profesionálnych trénerov, ktorým dôverujete. Ak ste príliš kritickú osobou a neviete prejsť cez svojho vlastného vnútorného kritika, je čas na objektivitu. Ako to už býva, cudzí ľudia môžu vidieť veci, ktoré vy nevidíte alebo nechcete vidieť, a napriek tomu vám môžu pomôcť sa zorientovať a nájsť niečo čo je vo vás úplne skryté.
  • Ponúkame niekoľko provokatívnych, samo-poznávacích otázok, ktoré vám na ceste k úspechu či nájdeniu životnej cesty pomôžu:

Aké činnosti radi robíte, a existujú činnosti, ktoré radi urobíte i bez zaplatenia?

  • Viete, v čom ste skutočne moc dobrý? Čo by mohli povedať ostatní ľudia, v čom ste jedinečný, alebo čo by ste mohli robiť aj podľa nich na profesionálnej úrovni?
  • Čo túžite zažiť, alebo čo chcete dosiahnuť, než si pre vás príde smrť?
  • Keby ste získali veľa peňazí, viete, ako by ste trávili svoj čas?
  • Ako vyzerá váš dokonalý deň, kedy ste sám so sebou veľmi spokojný? Popíšte každý detail.
  • Aké aktivity vás samotného najviac uspokojujú?