Ako schudnúť za týždeň minimálne 5 kg?

Vhodná týždenné strava – skvelé riešenie večného problému! Vedci dokázali, že toto je doba potrebná pre organizmus, aby ste pocítili pozitívne účinky experimentov s chudnutím. Kvôli chudnutie nie je nutné radikálne zmeniť svoj životný štýl. Túžite týždenne schudnúť, aspoň 5 kg? Nižšie uvedené diéty vám to umožní.

Estónska diéta

Stratiť 5 kg počas jedného týždňa je možné s estónskou stravou, za predpokladu zavedenie veľmi efektného stravovanie, v skutočnosti sa skladá z niekoľkých mono-diét. Počas diéty sa neodporúča piť čaj a káva, iba čistá voda bez bubliniek, aspoň 1,5 litra denne. Uvedené množstvo potravín v ponuke je rovnomerne rozložené od rána do večera.

 1. deň. 6 ks varených vajec.
 2. deň. 1 kg odtučneného tvarohu.
 3. deň. 300 g varené kura.
 4. deň. Ryžová polievka: 100 g obilnín, varíme v 1 litri vody.
 5. deň. 6 ks varených zemiakov v šupke.
 6. deň. 1 kg jabĺk.
 7. deň. 1,5 l cmar.

Vaječná diéta

Aj tu platí, každý deň vypiť aspoň 1,5 litra čistej vody.

 1. deň. U raňajky: grapefruit, pár vajec, káva bez mlieka a cukru. Na obed: paradajka, pár vajec, bylinné čaje. Na večeru: šalát bez oleja z repy, zemiaky a mrkvu, pár vajec, grapefruit a čaj bez cukru.
 2. deň. U raňajky: grapefruit, pár vajec, káva bez mlieka a cukru. Na obed: grapefruit a dve vajcia. Na večeru: 150 g chudého vareného mäsa, vajcia a šalát.
 3. deň. U raňajky: grapefruit, pár vajec, káva bez mlieka a cukru. Na obed: špenát, pár vajec a čaj bez cukru. Na večeru: zálievka bez oleja, dve vajcia, bylinný čaj a 100 g nízkotučného tvarohu.
 4. deň. U raňajky: grapefruit, pár vajec, káva bez mlieka a cukru. Na obed: špenát, pár vajec a čierna káva. Na večeru: zálievka bez oleja, 150 g morskej ryby, dve vejcea čaj.
 5. deň. U raňajky: grapefruit, pár vajec, káva bez mlieka a cukru. Na obed: špenát, pár vajec a čierna káva. Pri večeri: kapustový šalát, 150 g morskej ryby, čierny čaj alebo káva.
 6. deň. U raňajky: grapefruit, pár vajec, káva bez mlieka a cukru. Na obed: ovocný šalát (ovocie všetko voliteľne). Na večeru: 150 g vareného chudého mäsa, dve vajcia, hlávkový šalát, zeler, uhoriek a paradajka, bylinný čaj.
 7. deň. U raňajky: grapefruit, pár vajec, káva bez mlieka a cukru. Na obed: studené varené kura, pár vajec, grapefruit a paradajka. Na večeru: 150 g studenej varené kuracie mäso, pár vajec, kapustový šalát, mrkva a paradajky, čierna nesladená káva.

V priebehu vaječné diéty sa odporúčajú piť minerálne alkalickej vody.