Behanie (tipy a rady)

Ako to už v lete býva, či už za akéhokoľvek počasia, jazdíme všetci na dovolenku. Je to totiž obdobie, kedy si môžeme užiť trochu letného slniečka a oddýchnuť si od rutinného života. S tým sa ale okrem radosťou viažu aj starosti s tým, ako schudnúť do plaviek. Nikto predsa netúži po tom, si miesto užívanie pokojné prechádzky po pláži robiť starosti o tom, či Vám niekde náhodou niečo netrčí alebo či sú Vaše nohy príťažlivé. A jednou z príčin týchto rozpakov je to, že ste zanedbali pohybovú stránku života.

Či už máte jednoducho namáhavú a časovo náročnú prácu či ste v sebe nenašli chuť a náladu, nie je neskoro začať. Najlepším, najjednoduchším a najprívetivejším spôsobom, ako začať chudnúť je začať behať. Behanie je jednoduché a pomáha Vám nielen spáliť prebytočné kalórie, ale tiež Vám prispeje k zdraviu a pozitívnemu postavenie k životu. Problém je v tom, že veľmi často sa Vám nechce, pretože je na behanie jednoducho moc horúco. Či už sa Vám nechce, či máte z horúčavy strach, nemusíte nič zavrhovať.

Prečítajte si niečo málo rád a tipov o tom, ako behanie nevzdávať za nepriaznivého počasia. Jednou z najdôležitejších rád je tá, aby ste sa nebáli. Naše telo, hoci sa v mnohých smeroch zvieratám toľko nevyrovná, má skvelé prispôsobovací schopnosti. Počas horúčavy je samozrejme ťažšie behať, ale o to väčšia výzva pre Vás. Ďalšou výhodou je tá, že naša postava je vzpriamená, teda slnečné lúče dopadajú na minimálnu telesnú plochu, takže jediné, čo Vás môže odradiť, je dusno a horúco. Pokiaľ ide o klímu, je pre telo najprijateľnejšie suché podnebie. Keď totiž beháte za vlhkého horúceho vzduchu, telo nemá priestor pre odvod tepla a pre dostatočné vyparovanie potu. K tomu je kľúčové kvalitné tričko.

Jednou z najdôležitejších rád je, aby ste sa snažili čo najviac vyhnúť sa behanie vo dne. Snažte sa behať k večeru, či najlepšie ráno. Tak sa vyhnete najhoršiemu slnku a vydržíte behať najdlhšie. Ak teda nezabudnete na dostatočný pitný režim, s ktorým sa nemusíte báť aj trochu prehnať, nebudete mať s behaním v lete o nič väčší problém, než s behaním za akéhokoľvek iného počasí.