Goji a jej účinky

Plody Goji čiže Kustovnica čínskej sú vynikajúcim doplnkom stravy a všeliekom, ktorý si pomaly nachádza obľubu v jedálničku mnohých ľudí. Goji sa dá konzumovať ako čerstvé aj sušené ovocie, v podobe šťavy, kapsúl či prášku. Vždy sa ale odporúčajú konzumovať radšej prirodzené formy.

Plody Goji sú považované za rastlinu mladosti, pretože sú plné antioxidantov a spomaľujú proces starnutia. V minulosti sa už po stáročia užívali plody, listy i koreň pre liečbu civilizačných ochorení. Plody tejto rastliny radí medzi superpotraviny.

Obsah cenných látok a účinky

Obsahujú 500 x viac vitamínu C ako napríklad pomaranče, majú veľké množstvo vitamínov skupiny B ako B1, B2, B6, vitamíny A a E. Obsahujú všetky esenciálne aminokyseliny, stopové prvky ako selén, fosfor, zinok, vápnik a železo a veľa ochranných látok v podobe toxínov, používaných pri bolestiach chrbta, kĺbov, liečbe cukrovky. Konzumácia plodov pozitívne pôsobí na zrak i pamäť.

Obmedzenie dávkovanie tu nie je nutné, už malá dávka Goji výrazne povzbudí vašu imunitu. Pôsobí proti únave a posilňuje obranyschopnosť organizmu. Na 2 polievkové lyžice Goji pripadá 167 kJ a plody majú nízky glykemický index. Obsahujú až 21% vlákniny, ktorá je veľkým pomocníkom pri chudnutí a znižuje glykemický index nášho jedla. Zaistí tiež dlhodobejší pocit sýtosti.

Všestranný pomocník pre zdravý životný štýl

Goji má veľmi nutrične vyvážené zloženie a považuje sa za vhodnú potravinu pre ľudí s najrôznejším metabolickým fungovaním. Goji má nespočetné množstvo liečebných a protizápalových účinkov a znižuje vysoký krvný tlak. Vitamíny a minerálne látky zlepšujú našu pleť aj nechty. Všetky spomínané zložky skvele doplňujú o potrebné látky naše telo a to v každom veku. Goji pomáha privodiť duševnú pohodu znížiť hladinu stresu a napomáha aj zdravému chudnutiu. Nie je však len efektívne potravinou pre chudnutie, ale je všestrannou potravinou pre náš zdravý životný štýl.