Ako reštartovať svoju pleť po dlhej noci?

Máte za sebou dlhú noc, ktorá bola plná tancovanie, potu a tiež alkoholu či dymu? V takom prípade sa pravdepodobne prebúdzate s pleťou veľmi unavenú. Po dlhej noci pleť potrebuje naozaj reštart, a tak tento reštart svojej pleti doprajte. Vyhnete sa tak nepríjemnému akné alebo pribúdajúcim vráskam.

V tomto období potrebuje pleť reštart veľmi často. Dôvodom toho bývajú dlhé noci, ktoré strávite napríklad na plesoch alebo na podobných spoločenských akciách. Aby ste sa však vyhli následkom, ktoré dlhá noc pleti prináša, prezraďme si, ako hneď po prebudení svoju pleť reštartovať a ako jej konečne vrátiť jej podobu, ktorú zvyčajne má.

hlavne pite

Ak ste boli počas posledného večera o alkohole, mali by ste nasledujúci deň dať pleti opäť napiť. Avšak tentoraz sa vyhnite alkoholu, radšej pleti doprajte obyčajnú vodu, ktorú okoreňte citrónom alebo uhorkou. Pleť totiž býva po dlhých alkoholových večeroch vyčerpaná, suchá, miestami dokonca šupinatá. Prvým krokom by tak mala byť hydratácie pleti.

Použite očný krém

Veľakrát sa počas večera zabudneme odlíčiť, čoho napokon ľutujeme hneď po prebudení. S Neodlíčená pleťou sa boja napríklad kruhy pod očami a unavené oči všeobecne. Našťastie v takej chvíli je vaším spasiteľom očný krém, ktorý nemusíte používať iba pred spaním, ale aj hneď po prebudení, aby sa vaša pleť dala počas dňa opäť do poriadku.

Naozaj kvalitné očné krémy okolie očí upokojí, tiež okolie očí dodajú potrebné vitamíny, predovšetkým kyselinu hyalurónovú, ktorá dodáva pokožke sviežosť.

Použite očné pohľad

Ak sa chystáte hneď po náročnej noci von, asi nechcete vyzerať ako smrť. Tvár vám našťastie pomôžu rozžiariť očné tiene, ktoré navyše pekne zamaskujú aj opuchnuté očné viečka. Voľte však ideálne neutrálne farbičky, nemusíte sa tiene na seba zbytočne upozorňovať.