Ako platiť pomocou mobilu s Apple Pay a Google Pay?

Prajete si v obchode zaplatiť mobilom? V tom prípade by ste mali mať nainštalované aplikácie Apple Pay alebo Google Pay. Takto nastavené platby vám uľahčujú každodenný život. Ako na to?

Apple Pay

Už z názvu vyplýva, že táto funkcia bude dostupná používateľom, ktorí vlastnia Apple produkty. Takto budú môcť v kamenných aj internetových obchodoch ľahko platiť pomocou TouchID alebo FaceID. Ľahko zaplatí v akomkoľvek obchode. Vlastníte iPhone, iPad alebo Mac? V tom prípade je pre vás táto funkcia jedinečná.

Google Pay

Samozrejme nemusíte mať výrobok od Apple, aby ste mohli zaplatiť pomocou svojho tabletu, chytrých hodiniek, alebo aj telefónu. Spoločnosť Google predstavila Google Pay, kedy vám bude stačiť ľubovoľný prístroj s Androidom, do ktorého si stiahnete aplikáciu Google Pay. To všetko. Môžete veselo platiť.

Rýchle a jednoduché platenie

Ako najväčšia výhoda Apple a Google Pay sa udáva rýchlosť platby. Mobilný telefón, smart hodinky alebo tablet mávame so sebou už na každom kroku, takže aj keď si idete zabehať do parku a nemáte pri sebe práve peňaženku, svoj obľúbený nápoj si aj tak môžete kúpiť.

Bezpečná forma platby

Platba pomocou smartfónu, hodiniek alebo tabletu sa všeobecne považuje za oveľa bezpečnejšiu, než je platba pomocou platobnej karty, ktorá je plná citlivých údajov. Vždy sa bude overovať vaša totožnosť – či už pomocou dotyku vášho prsta, tak pomocou overenia vašej tváre. FaceID alebo TouchID sa o všetko postarajú. Google Pay funguje aj offline, takže sa nemusíte báť, že by ste sa k svojim lístkom na koncert kedykoľvek nedostali.

Ako na to?

Najprv bude potrebné si stiahnuť príslušnú aplikáciu. Následne budete do systému vyplňovať kontaktné údaje z platieb karty, teda kód karty, dobu expirácie aj CVC kód, ktorý sa nachádza na zadnej strane karty. Osobné údaje sa vypĺňajú v Google Pay tiež.

Už niekoľko rokov máme možnosť zaplatiť za tovar a služby pomocou telefónu.