Aké psie plemená sú vhodné do mesta?

Milujete psíkov? Sú to skvelí priatelia a partneri na veľkú časť nášho života. V súčasnej dobe si ich kupujeme najmä preto, aby sme mali parťáka a aby sme nikdy neboli sami. Bohužiaľ si len málokto uvedomuje, že psík si vyžaduje veľkú mieru pozornosti, ktorú mu bohužiaľ nevie dať kdekto. Než si teda kúpite psíka, buďte presvedčení o tom, že psíkovi dokážete venovať dostatok pozornosti. A aj keď si sebou budete istí, vyberte si vhodné plemeno. Ak žijete v meste, nezaobstarávajte si psíka, ktorý potrebuje mať veľkú záhradu, na ktoré by sa takzvane „vybláznil“. Je nutné si zaobstarať menšie plemená, ktoré sú pre drobný byt a ruch veľkomesta stvorenia. 

Ak ste si v minulosti vyberali psíka, viete, aké ťažké to bolo. Mnohé plemená sú veľmi atraktívne, najradšej by ste si so sebou domov vzali plemená všetky, bohužiaľ nemôžete. Ak žijete v byte, výber sa rapídne zúžil. Iste ste zvolili toho najmenšieho psíka, ktorý existuje, ale to ste robiť nemuseli. Do bytu sú totiž vhodní aj chrty, ktorí sa neradí k tým najmenším psíkom. Chrty však nie sú jediným plemenom, ktoré dokáže žiť spokojne v byte. 

Mops ako lenivý spoločník 

Pracujete z domu a netúžite chodiť každú pol hodinu von, aby sa psík „vybláznil“? Kúpte si mopsa, čo je ideálne plemeno pre pracovne vyťažených ľudí. Jedná sa o psíka, ktorému stačí, keď ho vyvenčíte. Dlhá prechádzka mu vadí, čo ukáže tým, že si sadne vždy, keď sa na chvíľku zastavíte. Mops je síce lenivý spoločník, ale lásku vedia svojmu majiteľovi venovať rovnako ako iné plemená. Vďaka svojej veľkosti a neaktivite je ideálny do miniatúrnych bytov a veľkých miest. 

Čivava ako agresívny člen domácnosti 

Predovšetkým ženy milujú čivavy. Jedná sa o krásne drobné plemeno, ktoré je však známe svojou vysokou mierou agresivity. Ak milujete čivavy a jednu si kupujete domov, je potrebné jej ukázať, kto je tu pánom. Ak jej neukážete, kto je autorita, bohužiaľ sa v nej prebudí diabol a z roztomilého maznáčika sa stane čertisko ničiaca všetko okolo vás.