Plánujete dovolenku? Vezmite si knihy, ktoré vás aj na dovolenke posunú v podnikaní

Každý podnikateľ by sa mal snažiť neustále sa posúvať, a to ako intelektuálne, tak myšlienkovo. Je nutné brať neustále inšpiráciu, a to nielen od svojich idolov, ale tiež od svojej konkurencie, od ktorej je možné sa mnohému naučiť. Samozrejme aj podnikatelia si potrebujú oddýchnuť, preto sa vydávajú na dovolenku, kde na chvíľku vypnú a žijú takzvane offline. Avšak aj v offline režime je možné sa posunúť dopredu, aspoň myšlienkovo, a to tak, že si so sebou na dovolenku vezmete niekoľko skvelých knižiek. 

Na dovolenke je na všetko čas. Každý trávi dovolenku inak, ale vždy sa nájde chvíľka času na čítanie. A prečo čítať naivná romány alebo napínavé detektívne príbehy, keď vám nič neprinesú? Radšej si so sebou vezmite čítanie, ktorá vás posunie tam, kde by ste mali byť. 

Moc prítomného okamihu 

To, že si so sebou prinesie knižky, neznamená, že si so sebou prinesie len knižky o podnikaní, ktoré vám môžu priniesť hromadu nápadov. Je možné si so sebou vziať také knihy, ktoré vás posunú myšlienkovo a ktoré vás naučia čomusi, na čo bežne zabúdate v tomto hektickom a rýchlo ubiehajúcim svete. 

Skvelou voľbou je napríklad kniha Moc prítomného okamihu, ktorú má na svedomí Eckhart Tolle. Pojednáva o tom, aké dôležité je uvedomovanie si prítomnosti, ako na ňu zabúdame, pretože sa neustále zaoberáme minulosťou alebo naopak budúcnosťou. Spomínaná kniha rozhodne stojí za prečítanie, odporúčame ju nielen podnikateľom. 

Bohatý otec, chudobný otec 

Teraz niečo málo z podnikateľskej knižnice. Kniha Bohatý otec, chudobný otec je snáď povinné čítanie, ktorú má prečítanú iste každý podnikateľ. Ak ste sa k nej ešte nedostali z dôvodu časového vyčerpania, pustite sa do nej práve na dovolenke, pretože vás môže preniesť tam, kde potrebujete byť. Naučíte sa myslieť ekonomicky a finančne správne, pochopíte, ako celý svet biznisu okolo vás funguje a ako je potrebné myslieť, aby ste sa posunuli ďalej.