Avast odkúpil slovenský firmu. Akú a prečo?

Každý počítač môže byť napadnutý nebezpečným vírusom. Preto je nutné svoj počítač chrániť pomocou rôznych antivírusov, ktorí dokážu zabrániť prípadnému napadnutiu vírusmi. Jedným z najčastejšie používaných a inštalovaných antivírusov je tiež Avast. Predtým sa jednalo len o firmu ponúkajúce antivírusy, dnes sa jedná o obrovskú spoločnosť, ktorá sa neustále rozrastá a ktorá sa nebojí investovať do iných projektov, ktoré by firme mohli pomôcť dostať sa na úplne inú úroveň, než na aké sa nachádza teraz. Práve akési zlepšenie sa či túžba byť o krok vpred pred konkurenciou viedla spoločnosť Avast k tomu, že odkúpila slovenské vývojársku spoločnosť INLOOPX. Vďaka novo kúpené spoločnosti môže firma Avast rozšíriť svoj vývoj pre múdra zariadenia. 

Málokto vie, že Avast je česká spoločnosť, dnes teda skôr český gigant na trhu, ktorý je známy nielen v tuzemsku, ale aj v zahraničí. Firma je známa svojimi bezpečnostnými produktmi a dnes produkty firmy využíva viac ako 400 miliónov užívateľov. 

Aby sa však firma posunula ďalej, rozhodla sa odkúpiť spomínanou slovenských firmu INLOOPX, čo je známa vývojárska agentúra. 

Čo vyrába firma INLOOPX? 

Ak sa zaujímate o svet vývojářství a tiež techniky, možno viete, čím sa firma INLOOPX zaoberá. Firma sa zameriava konkrétne na softvérové riešenia, ktoré sú určené veľkým spoločnostiam, ako je spoločnosť T-mobile, ďalej tiež Mercedes-Benz alebo prípadne i Volkswagen. 

Prečo sa Avast rozhodol firmu odkúpiť? 

Dôvodov, ktoré viedli spoločnosť Avast k odkúpeniu spoločnosti, je veľa. Ako sme spomenuli, vďaka odkúpeniu môže firma rozšíriť svoj vývoj aj pre múdra zariadenia. Navyše vďaka odkúpenie spoločnosti dôjde k rozšíreniu pôsobenia aj na slovenskom trhu, čo je pre spoločnosť Avast kľúčové a zároveň aj veľký úspech. Vďaka novej firme môže tiež dôjsť k skvalitneniu produktov firmy Avast.