Aká letné destinácie vás vyjde najlacnejšie?

Aj tento rok sa mnohí ľudia snažia nájsť takú letnú destináciu, kde by nebolo moc draho. Síce o letných dovoleniek platí, že by sme si ich mali užiť takzvane „na plné pecky“ a nemali by sme sa báť utrácať, to však neznamená, že na letných dovolenkách musíme nechať celé svoje úspory. Ak patríte k ľuďom, ktorí sa ešte len teraz rozmýšľa, kam tento rok pôjdu, prinášame vám tipy a rady na aktuálne najlacnejšie destinácie, kde môžete stráviť svoje leto. 

Keďže je aj tento rok všade veľa nebezpečenstva, niektoré letné destinácie sa rozhodli rapídne zlacniť, aby prilákali nejaké turistov. Napríklad Egypt sa vďaka bezpečnostnej a tiež politickú situáciu vlani potýkal s minimálnym turistickým ruchom, teda tento rok musel zlacniť, a to o viac ako dvadsať percent. K ďalším zlevňujícím sa destináciám sa pridalo aj Tunisko alebo tiež krásne, ale krapet nebezpečné Turecko, kde tiež došlo k zlacňovanie o viac ako dvadsať percent. 

Aj keď sa v spomínaných krajinách zlacneli, to neznamená, že patrí medzi najlacnejšie. Medzi najlacnejšie destinácie sa stále radí iné destinácie, ktoré nižšie vymenujeme. 

Najlacnejšie destinácia pre letnú dovolenku: 

  • Chorvátsko
  • Bulharsko
  • Maďarsko

K tým najlacnejším destináciám sa radí vyššie uvedenej krajiny. Práve tu sa stretnete s najnižšími cenami a podľa aktuálnych prieskumov tu nakúpite za českú tisícikorunáčku najviac. V priemere sa tu za Českú tisícikorunáčku kúpi tovar v hodnote tisícpäťsto korún, čo je skvelé. 

Aké destinácie sú najdrahšie? 

Mnohé môže tiež zaujímať to, aké destinácie sa radí k tým najdrahším. K tým najdrahším destináciám sa tento rok zaradila najmä Francúzsko, ale tiež samozrejme Londýn. Ten sa však dlhodobo nachádza medzi najdrahšími destináciami, kde zaplatíte predovšetkým a dopravu a tiež za ubytovanie. 

Tento rok výrazne zdražela aj Taliansko, kde sa v poslednej dobe vydáva veľká kopa turistov. Ak sa sem vydávate aj vy, pozor si dajte najmä na jedenie v reštauráciách, za čo je príplatok, alebo na pouličné predajcu.