Aká je cena Pulze a priemerné náklady za mesiac používania?

Postupné upúšťanie od klasických tabakových výrobkov a prepad užívateľov k rôznym alternatívam je trend, ktorý možno hodnotiť veľmi pozitívne. Tieto alternatívy, ako napríklad zariadenia určené na zahrievanie tabaku, sa považujú nielen za potenciálne menej rizikové, pokiaľ ide o prítomnosť škodlivých látok, ale môžu tiež časom podstatne menej zaťažovať peňaženku spotrebiteľa. Bežné výrobky sa za posledné desaťročie predražili o viac ako polovicu.

Cena je preto nepochybne veľkou výhodou používania ohrievacích zariadení. Nie je to však jediná výhoda; medzi ďalšie patria:

  • Neutrálna vôňa, ktorú ocení okolie,
  • možnosť zostať v spoločnosti priateľov alebo kolegov namiesto toho, aby ste odišli „do ústrania“,
  • sa zaobídete bez popolníka,
  • ak ste fanúšikom rôznych príchutí, nemusíte sa uspokojiť s čistou chuťou tabaku.

Počiatočná investícia alebo to, čo si to finančne vyžaduje

Cena samotného zariadenia môže niektorých ľudí na prvý pohľad prekvapiť, ale dá sa kúpiť vo výhodnom uvítacom balení. Prístroj Pulze si môžete kúpiť napríklad hneď s 5 náplňami a v takom prípade sa vám z nákupu odpočíta zľava 1 000 korún. Okrem toho štartovacie balenie obsahuje aj všetko potrebné príslušenstvo na zabezpečenie potrebnej prevádzky a údržby, t. j. adaptér vrátane kábla USB-c, základnú čistiacu súpravu a náhradný kryt, ktoré nie je potrebné kupovať samostatne. Tým sa ušetrí väčšina počiatočných nákladov a aj tie sa vrátia takmer okamžite, po prvom alebo druhom mesiaci používania.

Zariadenie už mám doma, čo ďalej?

Teraz si už len musíte pravidelne kupovať náplne. Krabička s 20 kazetami stojí od 80 do 100 korún. Ak Pulze porovnáme s postupne zastarávajúcimi tradičnými výrobkami, ktoré stoja 100 až 150 korún, vyjde pri dlhšom používaní oveľa lacnejšie. V porovnaní s nimi je však nielen lepší, ale v tomto smere je aj lídrom medzi konkurenciou. Ak denne spotrebujete jedno balenie náplní iD, mesačne na náplne miniete v priemere 2 400 Kč. Pri spotrebe klasických alebo iných alternatívnych výrobkov musíte počítať s cenou vyššou v priemere o 1 200 Kč.