6 tipov na strihanie vlasov doma

Nechcete čakať v rade u kaderníka, ale potrebujete sa ostrihať? Môžete to urobiť sami. Stačí dodržiavať zásady, ako to robiť.

Suché alebo mokré vlasy?

Máte hustú a nepoddajnú hrivu? Pred strihaním si vlasy najprv umyte. Samozrejme, potom ho musíte trochu vysušiť, ale bude sa s ním ľahšie pracovať. Ak sú vaše vlasy rovné a hladké, nemusíte sa ničoho obávať. Nechajte to tak. Výsledok bude presný a uvidíte ho hneď. Vlasy je najlepšie strihať dve hodiny po umytí a ošetrení. Je už suchá, ale stále príjemne hladká.

Sekcie vám pomôžu vytvoriť účes

Máte extrémne krátke vlasy? Tento tip vynechajte. V opačnom prípade vytvorte sekcie a vychutnajte si výsledok svojej snahy o presnosť a dokonalosť. Rovnakým postupom rozrežte každú časť zvlášť. Video vám ukáže, ako to urobiť.

Strihanie končekov vlasov

Budete si zastrihávať len končeky vlasov? Tu si nemusíte namáčať vlasy. Mala by však byť ešte asi dve hodiny po umytí ošetrená maskou alebo balzamom, aby lepšie kĺzala. Umyté vlasy sa ľahšie narovnávajú. Ako to teda urobiť? Najprv si vlasy rozdeľte na časti a upevnite ich gumičkami. Pomocou dráždiaceho hrebeňa vytvorte líniu, odstrihnite.

Špička nožníc účes odľahčí.

Väčšinou vidíme prácu kaderníkov a kaderníčok a pýtame sa sami seba, prečo stále zasahujú do účesu krátkymi strihmi so špičkou nožníc. Odvážte sa to urobiť sami. Týmto spôsobom môžete odľahčiť svoj účes a postarať sa o peknú líniu. Účes nebude vyzerať ako zostrihaný, ale bude mať pekné uvoľnené línie.

Mikádo za pár minút

Tohtoročným hitom je mikádo. Chceli by ste pekné mikádo, ktoré vyhovuje ženám každého veku a hmotnosti? Využite pomoc klipov a gumičiek. Skontrolujte rezy zrkadlom.

Na strihanie si zaobstarajte základné veci: hrebeň na tupírovanie, zrkadlo, vodný sprej a ostré kadernícke nožnice.