Džínsové sukne po rokoch hlásia svoj comeback

Džínsovina je materiál, ktorý nás sprevádza stáročiami. Prvýkrát sa s ním začalo manipulovať, keď sa na svete objavili džínsy. Pôvodne však boli len pracovným odevom, nie módnym kúskom, čo sa odvtedy zmenilo. A keďže sa džínsovina stala populárnou, začala sa používať aj na výrobu iných kúskov ako len nohavíc po členky. Medzi tieto kúsky patrili napríklad sukne a košele. A práve o tom prvom budeme teraz hovoriť.

Sukne sú tohtoročným must-have kúskom

Ak sledujete dianie vo svete módy, viete, že tohtoročným trendom dominujú šesťdesiate roky (aspoň v oblasti módy). Túto jarnú a letnú sezónu budú dominovať minisukne. Medzi aktuálnymi kúskami na pultoch nájdete džínsové sukne, ktoré sa po rokoch vo veľkom vracajú. Ak ich ešte nemáte vo svojej zbierke, je čas to napraviť. Pretože práve džínsová sukňa bude tento rok najväčším hitom.

Džínsové sukne ako evergreen?

Mnohí módni stylisti už dlho zastávajú názor, že džínsové sukne sú pomyselným evergreenom. Ale napríklad minulý rok sme o nich veľa nevedeli ani nepočuli. Ale tak ako každý iný kúsok, aj džínsové sukne majú svoje vrcholy a pády. Tento rok bol rokom vzostupov a pádov.

Ak si tento rok vyberáte v obchodoch novú džínsovú košeľu, stavte predovšetkým na krátke verzie. Už bolo spomenuté, že módnej scéne vládnu minisukne, a hoci možno nie ste ich najväčšími fanúšičkami, tento rok v nich určite zažiarite.

Štrbiny ako štýlový doplnok

Ak ste úplne proti krátkym alternatívam, máme pre vás dobrú správu. Alebo skôr spôsob, ako tento mini trend obísť. Sú to džínsové sukne s rozparkami, ktoré džínsovým sukniam dodávajú naozaj pekný nádych. Tieto sukne majú zvyčajne dĺžku do pása a rozparky sú jemné, tesne nad kolená. Sukne sú dlhé do polovice lýtok, preto sa neodporúčajú ženám nižšieho vzrastu.