5 citátov od slávnych ľudí, ktoré zmenia váš pohľad na financie

Slávni ľudia operujú so sumami, o ktorých sa bežným zamestnancom len sníva. Každý z nás má však možnosť vykročiť správnym smerom a postarať sa o svoje finančné šťastie a pohodu. Pozrite si citáty, ktoré vyslovili známe osobnosti.

Keď sa zmení perspektíva, zmení sa všetko

Usilovnosť a odhodlanie nestačia. Musíte úplne zmeniť svoj pohľad na financie. Aby sa nám darilo, musíme si privolať bohatstvo a vydať sa za ním. Môžete to urobiť aj vy. Stačí sa inšpirovať niektorým z citátov alebo sa začať pozerať na financie z inej perspektívy. Možno vás inšpirujú tieto citáty slávnych ľudí.

Slávne osobnosti hovorili o financiách

Nasledujúce citáty pochádzajú od slávnych ľudí, ktorí sa nezmazateľne zapísali do histórie. Každý z nich má na financie iný názor. Koniec koncov, posúďte sami.

Múdrosť priamo od prezidenta

  1. prezident Spojených štátov amerických, ktorý vládol krajine v rokoch 1981 až 1989, Ronald Raegan, povedal: „Za peniaze si šťastie nekúpite, ale aspoň vám poskytnú množstvo spomienok.“

Musíte mať víziu

Richard deVos, americký podnikateľ a miliardár, okrem iného zakladateľ spoločnosti Amway, vyslovil túto múdrosť: „Podľa mojich skúseností ľudia, ktorí si stanovia za cieľ len viac peňazí, ho málokedy dosiahnu. Na druhej strane, ľudia, ktorí vedia, prečo potrebujú peniaze a čo s nimi budú robiť, majú vždy väčšiu šancu dosiahnuť svoj cieľ.“

Nielen hromadenie majetku

Erich Fromm povedal: „Bohatý je nielen ten, kto veľa má, ale aj ten, kto veľa dáva.“

Viera zrazu nehrá úlohu

Voltaire, francúzsky filozof, básnik a spisovateľ z obdobia osvietenstva, sa raz nechal počuť, že „keď ide o peniaze, všetci ľudia majú rovnaké náboženstvo“.

Na záver spomeňme výrok Earla Warrena. Povedal, že „Ben Franklin možno vynašiel elektrinu, ale vynálezca elektromera prišiel s financiami.