Zo soli liek. Pripravte si ho doma a uľavte si od bolesti

Bolesti hlavy, kĺbov a svalov pravidelne trápi mnohých z nás. To nás samozrejme núti chodiť do lekární a utrácať peniaze za zbytočne predražené lieky, ktoré koľkokrát ani poriadne nesplnia svoj účel a bolesťami trpíme aj naďalej. Existuje však zaručený a veľmi jednoduchý spôsob, ako týmto nepríjemnostiam zabrániť aj bez použitia neúčinných chemických prípravkov.

Prečo je nevhodné užívať lieky na bolesť?

Lieky na bolesť sa môžu stať v mnohých prípadoch skutočne návykovými, a navyše má ich nadmerné užívanie skutočne neblahé dopady na zdravie celého tela. Preto sa pri liečbe oplatí staviť na metódy, ktoré sú založené na prírodnej báze, pretože sú k organizmu jemné, telo ich lepšie absorbuje a tiež nevedú k nežiaducim účinkom.

Aké bolesti sa za pomoci soli môžete zbaviť?

Najprv je nutné si jasne definovať, aká že bolesť vás vlastne obťažuje. S tou, ktorá postihuje svaly, kostrový systém a vyvoláva rôzne modriny alebo opuchy si dokážete vďaka nám poradiť.

Kĺby vyžadujú skutočne zvýšenú pozornosť. A tú zaistíte pomocou liečby soľou. Počiatky liečby soľou sa datujú do skutočne hlbokej minulosti. Nemenej účinná je táto liečba aj pre oblasť chrbtice, pretože uvoľňuje svaly a má taktiež otepľovacie vlastnosti, ktoré sú potrebné. Soľ navyše dokonale čerpá vlhkosť, stáva sa teda nenahraditeľnou pre rôzne opuchy a modriny. Jednoducho prenikne hlboko a následne pomáha s vysychaním.

A pretože soľ zlepšuje krvný obeh, pomáha aj proti bolesti hlavy, ktorá dokáže človeka na dlhé hodiny úplne zdrviť. Zároveň pomôže telo vyčistiť od toxínov, čo je taktiež dôležité. Zaujíma vás, ako tieto efekty čo najlepšie docieliť? Recept je jednoduchý a zvládne to úplne každý!

Ako zo soli vytvoriť liek na bolesť

Stačí na to držať sa tohto jednoduchého postupu. Najprv zmiešajte dvadsať lyžíc slnečnicového alebo olivového oleja s desiatimi polievkovými lyžicami vysoko kvalitnej soli. Následne zmes umiestnite do vzduchotesnej nádoby. Pri izbovej teplote nechajte uzavretú nádobu odstáť dva dni. A to je, priatelia, všetko!

Aplikácia lieku

Na liečbu solí je najlepšie pristupovať skoro ráno. Aplikujte zmes na postihnuté miesto (ktoré by nemalo byť otvorená rana, inak zažijete obrovskú bolesť) a oblasť následne masírujte, ale netlačte. Výsledný efekt závisí od dĺžky masáže. Na začiatok môžete masírovať 3 minúty av následných ďalších pokusoch dávku masáže zvyšovať až na 15 alebo 20 minút. Po dokončení masáže soľ nesplachujte, ale len utrite uterákom. Po týždni s aplikáciou tohto jednoduchého lieku sa už prejaví zlepšenie a po dlhšej dobe úplne zmizne.