Zbavte sa nechcených myšlienok. Akým spôsobom si dokonale vyčistíte hlavu?

Poznáme to všetci. Počas dňa sa na nás valia informácie zo všetkých strán a vzbudzujú v nás rôzne emócie. Tie najsilnejšie z hlavy nemôžeme vyhnať aj dlhší čas, a to niekedy výrazne zaťažuje naše zdravie. Cítime sa potom v strese, unavení alebo podráždenie. Využite niektorý z nasledujúcich spôsobov, ktorý vám pomôže hlavu rýchlo vyčistiť a vám sa uľaví ako psychicky, tak fyzicky.

Podeľte sa o svoje myšlienky

Čím viac budete tlačiť svoje myšlienky do pozadia, tým častejšie sa budú vracať. Skúste ich prijať a s niekým sa o ne naopak podeliť. Ak nemáte nikoho blízkeho, koho by ste svojimi problémami chceli zaťažovať, skúste len všetky myšlienky napísať na papier. Vedenie denníka je jednou z foriem, ako všetko dostať z hlavy von a dôjsť ku kľudu.

Buďte viac v prítomnosti

Stáva sa vám, že vaše myšlienky blúdi v čase? Ak myslíte na to, čo sa stalo minulý týždeň, pred rokmi alebo naopak hľadíte zbytočne veľa dopredu, stávate sa otrokom vašich myšlienok. Skúste sa v takej chvíli zamerať na to, čo máte okolo seba. Možno, že práve prehliadate svojho partnera, krásu okolitej prírody alebo možnosť využiť svoj čas k niečomu, čo vás baví a napĺňa. Ak sa napriek tomu nemôžete plánovanie do budúcnosti vzdať, napíšte si zoznam, ktorý si budete môcť vyraďovať, a potom sa už takýmto myšlienkam nevenujte. Úlohy začnite riešiť, až na ne príde čas.

Nájdite si činnosti, pri ktorých sa odreagujete

Čo vás skutočne baví? Existuje nejaká činnosť, ktorú vykonávate radi, a nezaujíma vás len jej výsledok? Môže to byť varenie, ochutnávanie kávy, počúvanie hudby, tanec alebo úplne iný koníček. Každý človek oddychuje u inej činnosti a vďaka nej zabúda na ostatné myšlienky. Napíšte si na papier zoznam svojich obľúbených aktivít a tie vykonávajte vždy, keď toho bude na vašu hlavu zbytočne veľa. Pri maľovaní, športovaní alebo iné obľúbené činnosti sa dostávate do stavu flow, tzv. Plynutie. Vďaka tomu váš mozog žije prítomným okamihom a nie je ničím zaťažený.