Zaujímavá letisko světa

Ktoré letisko je najväčšie, ktoré najlepšie a ktoré najbizarnejšie? Diaľkové destinácie rastú v obľube a pre mnoho cestujúcich sa letisko stávajú miestom odpočinku alebo naopak v niektorých prípadoch zónou zábavy. Na ktorých letiskách sa teda nebudete nudiť a z ktorých by ste skôr mali čo najrýchlejšie preč? Pozrime sa na letiskové naj. 

Najnavštevovanejšie 

Medzi najnavštevovanejšie destinácie patrí už tradične Londýn v Spojenom kráľovstve. Je teda logické, že bude mať, čo sa Európy týka, aj najvyťaženejšie letisko. Letisko Heathrow ročne odbaví vyše 70 miliónov pasažierov. Vďaka tomu sa priestory cestujúcim prispôsobili – dlhú chvíľu si tu môžete skrátiť v jednej z desiatok reštaurácií alebo nákupom v značkových obchodoch aj obchodoch so suvenírmi. Počet cestujúcich sa neustále zvyšuje, a preto Londýn premýšľa o výstavbe umelého ostrova na Temži, na ktorom by sa postavilo nové, ešte väčšie letiská. 

najlepší 

Zvažujete cestu do Singapuru? Máte sa na čo tešiť. Okrem kultúrneho vyžitia sa tu totiž nachádza aj najlepší letisko na svete. O Singapore Changi Airport sa to len divo nehovorí, naozaj dostalo ocenenie „najlepší letisko sveta“ v rámci udeľovania cien Skytrax. Čím si ich zaslúžilo? Motýľom domom, nonstop kinom, galérií umenia a bazénom. Ak by vám to bolo málo, zastavte sa v kaktusové alebo orchideovej záhrade. 

Najväčšie a najbizarnejšie 

Letisko King Fahd v Saudskej Arábii vás prekvapí svojou rozlohou. Je totiž väčšia než celý Singapur. Avšak väčšina letiskové plochy je úplne nevyužitá, pretože toľko cestujúcich ročne letisko nie je schopné odbaviť z dôvodu absencie priamych letov. Navyše tu okrem troch franchisingu nie je nič otvorené, takže by ste sa tu rozhodne nudili.