Zaručené triky, aby sa nekazila v chladničke vajíčka

Žiadna domácnosť sa nezaobíde bez vajíčok. Či už chcete piecť alebo si urobiť chutné raňajky, je vždy dobré mať vajíčka pripravená. Ak vám však leží doma dlho a skazí sa, nielen že zničí výbornú chuť pokrmu, ale môžu spôsobiť aj ťažkú ​​otravu a iné ťažkosti. My vám preto prinášame niekoľko skvelých rád, ako ich uskladniť, aby vydržala dlhšie.

Trik obráteného uloženie

Verte alebo nie, ale aj poloha vajíčka môže mať veľký vplyv na jeho trvanlivosť a obrátené uloženie na špicatejší vrchol je skvelou pomocou; napokon to môže doma každý ako malý experiment vyskúšať. Na tupé strane totiž vajíčko obsahuje vzduch. Pokiaľ ho otočíte hore nohami, žĺtok bude umiestnený uprostred, nepríde vďaka tomu do kontaktu so vzduchovou bublinou a nebude sa tak rýchlo kaziť.

Kam s ním v chladničke?

Zvyčajne môžete vidieť v rôznych domácnostiach vajíčka uložené vo dverách chladničky. Dokonca niektorí výrobcovia chladničiek už svoje spotrebiče konštruujú s otvormi pre vajíčka, ktoré vo väčšine prípadov nájdete práve vo dverách. Tento spôsob uskladnenia je však veľmi nevyhovujúce. Police v otvárateľné časti prechádza najväčšími teplotnými zmenami pri otváraní, a preto sú vhodné pre odolné alebo v krátkom čase spotřebovatelé potraviny. Vajíčka, ktoré nám majú vydržať dlho dobu, je ideálne umiestniť do roku chladničky, kde je rozdiel tepla a zimy minimálne.

Na vzduchu alebo vo vode?

Rovnako ako u výbere vhodného miesta v chladničke, tak aj u voľby prostredie hrá úlohu stálosť teploty, ktorá zaručuje dlhšiu trvanlivosť. Ponoríte Ak vajcia do vody, nebude na ne mať chvíľkový závan vzduchu izbovej teploty žiadny vplyv a budú pod hladinou dokonale chránená. Pre trvanlivosť vajíčok má uskladnenie v nádobe s vodou veľmi prínosný efekt, ale nevýhodou je, že vďaka mise zaberie viac priestoru v chladničke a zle sa pri ňom kvôli nadnášanie umiestňujú do obrátenej polohy.

Prevencia je základ

Či už sa týmito praktickými radami inšpirujete čiastočne alebo úplne, vždy je najdôležitejšia sledovať, aká vajíčka kupujete. V obchode skontrolujte podľa etikety čerstvosť. Ak sa vám rôznymi vplyvmi skazí aj napriek dobrému výberu a správnemu uskladnenie, nikdy ich nejedzte. Zdravotné následky, ktoré si zo skazených potravín môžete odniesť, nie sú rozhodne ničím príjemným.