Zamerané na power plate, jogu a plávanie

Hľadáte vhodnú pohybovú aktivitu k svojmu telu a svojim cieľom? Dnes sa zameriame na power plate, jogu či plávania a aké pri týchto športoch posilňujeme partie.

jóga

Jóga je vhodné prepojenie meditácie a pohybu. Je vhodná pre všetky vekové kategórie, deti, seniorov i ľudí so zdravotnými ťažkosťami. Celkovo ozdravuje telo aj myseľ, vyrovnáva a udržiava telesnú váhu, formuje postavu, posilňuje svaly, udržiava vitalitu, zlepšuje a reguluje činnosť vnútorných orgánov, pomáha prekonávať negatívne emócie a vlastnosti, predlžuje život, spomaľuje starnutie, hlboko uvoľňuje a oslobodzuje myseľ a zlepšuje koncentráciu.

plávanie

Plávanie nemá obmedzenia z hľadiska veku, zdravotného stavu a výkonu. Ide aj o super rehabilitácii. Plávanie rovnomerne zaťažuje svalstvo, posilňuje imunitu, otužovanie, rozvíja dýchací systém a horizontálna poloha pozitívne ovplyvňuje aj činnosť srdcovo cievnej sústavy. Má priaznivý vplyv na udržiavanie kĺbovej pohyblivosti, pozitívne ovplyvňuje správne držanie tela a odplavuje stres.

Pri plávaní sa zapájajú všetky svalové skupiny aj drobné svaly. Rekondičné plávanie stačí 1x až 2x týždenne na pol až jednu hodinu. Dôležitá nie je ani tak dĺžka ako pravidelnosť.

Power Plate

Tréning na power plate tvorí 5 prvkov, ktoré sa vzájomne prelínajú a kombinujú. Strečing vedie k zlepšeniu flexibility, balans pre rozvoj koordinácie a stability, core pre spevnenie stredu tela, sila pre jej rozvoj, a nakoniec masáže a regenerácia s anticelulitídnymi účinkami vibrácií. Dochádza k harmonickému rozvoju celého tela.

U žien je z 80% zamerané na zadok, boky, brucho a triceps, kde sa prejavuje pomalý metabolizmus a nepravidelné spaľovanie tukov. Pri cvičení dôjde k zvýšenej aktivácii svalových vlákien o 20 až 30%. Dej prebieha mimovoľne reflexným oblúkom a je vyvolaný vibrácií v rozmedzí frekvencia 25 až 50 Hz, ktorá mechanicky pôsobí na nervosvalová vretena. Tá sú dráždené, vzniká tonický vibračné reflex, sval je v kontrakcii a akceleračné sily pôsobia na precvičovanú oblasť, kde spôsobí väčšiu stimuláciu nervosvalových vlákien.

Dôjde k zlepšeniu výkonu a rýchlemu dosiahnutiu výsledkov, ako zvýšenie silových schopností, tvarovanie postavy a chudnutie. Dochádza k zlepšeniu svalového tonusu a sily, niekoľkonásobne sa zvýši cirkulácia krvi v podkoží, redukcia celulitídy a odplavenie únavy po cvičení.