Yoggies ako spoločnosť vyrábajúca zdravé granule. Ako nápad vznikol?

Podnikať sa dá dnes úplne vo všetkom. Svoje o tom vie aj Jiří Švihálek, ktorého v súčasnosti môžete poznať vďaka spoločnosti Yoggies. Firma sa zameriava predovšetkým na probiotické jogurty, avšak to nie je to jediné, čo sa teraz v sortimente a ponuke firmy nájde. Okrem spomínaných zdravých jogurtov vo firme nájdeme tiež konzervy či granule, ktoré sú pre psy úplne zdravé, ktoré im nijako neškodia a ktoré sú bez akejkoľvek chémie. Ako však celý podnik vznikol? Čo bol ten hlavný dôvod, prečo došlo k zrodu dnes výnimočné a prosperujúcej spoločnosti? 

Všetko začalo náhodou 

Pán Švihálek je tým ukážkovým dôvodom, že mnohé podniky vznikajú úplnou náhodou. Všetko začalo raz pomerne smutnú náhodou, ktorou bolo otrávenie jeho psa. Ten podľa všetkého v lese zjedol niečo, čo nemal. Síce otrava nebola smrteľná (našťastie), ale aj tak došlo k vážnym zdravotným problémom, s ktorými sa psík musí potýkať dodnes. Tými zdravotnými problémami sú konkrétne problémy s tráviacim traktom, ktorý odmieta vstrebávať takmer akúkoľvek potravu. 

Pán Švihálek sa rozhodol vyskúšať doslova všetko, aby akokoľvek zasýtil svojho psa. Skúšal mnohé kvalitné krmivá, ktorá vraj nemala nijako poškodzovať tráviaci trakt. Lenže opäť sa ukázalo, že to, čo sa píše na obale, nemusí byť úplne pravda. Krmivá psíkovi samozrejme nepomáhala, a tak sa rozhodol vynájsť jogurt, ktorý by psíkovi svedčil, ktorý by dokázal zjesť a nijako by mu nezničil už tak zničený žalúdok. 

A biznis bol na svete 

Tvorba jogurtu mu trvala zhruba dva mesiace. Potom sa efekt jogurtu osvedčil nielen u jeho psíka, ale aj u iných psíkov, ktoré trápili podobné zdravotné problémy. Vďaka obrovskému úspechu sa nedávno rozhodol svoju ponuku rozšíriť, a to o zdravé granuly, ktoré majú taktiež špeciálne látky, ktoré však nie sú chemické. Vďaka svojmu neškodnému zloženiu sa zdravé granuly firmy Yoggies líši od ostatných granúl na trhu.