Psie plemená dobre sa znášajúce s deťmi

Ste mladá rodina a teraz ste si zaobstarali dom, ktorý však potrebuje svojho strážcu? Nebojte sa psíka a toho, ako bude reagovať na vaše dieťa. Existujú totiž psie plemená, ktoré sa s deťmi znáša skutočne skvele. Ako sa hovorí, každý človek si príde na svojho psíka. Existujú totiž psíkovia do miest, existujú psíci do nepohody aj leniví jedinci, ktorí sú najlepšími spoločníkmi ľuďom, ktorí sa neradí k tým najaktívnejším. Ak v súčasnosti hľadáte psíka, ktorý by chránil váš rodinný dom, ale ktorý by sa zároveň dobre znášal s deťmi, poradíme vám, na aké plemená sa zamerať. 

Psích plemien je na svete skutočne veľa. Niektoré sú viac inteligentné, iná sú menej inteligentní. Všeobecne však platí, že pre rodiny sú vhodné energickejšie plemená, ktoré čiaš inteligenciou. Aká to teda sú? 

border kólia 

Medzi najinteligentnejší plemená jednoznačne patrí Border kólia, ktorá je zároveň označovaná za psie plemeno, ktoré má rado deti. Ak ste teda hrdými rodičmi a hľadáte psieho spoločníka, ktorý by všetko deti naučil tolerancii a rešpektu k zvieratám, odporúčame práve spomínané psie plemeno, ktoré nie je zďaleka tak náročné, ako sa o ňom hovorí. 

Pre rodiny odporúčame krátkosrstou rasu. Budete mať ušetrené starosti spojené s vyčesávaním a česaním. 

Boxer 

Boxer je plemeno, z ktorého ide strach. Je to však mylný dojem. Boxer sa síce radí k najviac energickým plemenám, nie je však vôbec nebezpečný. Dokonca v sebe nemá ani agresívne vlastnosti, ktoré by potrebovali ukázať, kto je tu pánom. Boxer je skrátka mierumilovný, priateľský pes, ktorý sa rýchlo učí novým zručnostiam a miluje, keď môže byť medzi svojimi. 

Je to ideálny pes do rodiny s deťmi, zamilujú si ho nielen samotní rodičia, ale aj deti, ktoré v ňom budú vzbudzovať dôveru, ak sa k nemu budú dobre správať. Svoju lásku vie boxer dať nejednému človeku.