Whole30! Jedna z najefektívnejších diét!

Možno vás taky jedného dňa napadlo, že by ste chcela svojmu telu dopriať trochu zmeny. Iste ste teda premýšľala o diéte. No áno, ale ktorú si vybrať? Z počutia či vlastných skúseností už určite viete, že niektoré diéty by vám mohli vážne uškodiť. Pre ktorú sa teda rozhodnúť? Whole30! 

O čo ide? 

Ide o to, že sa po dobu tridsiatich dní „držíte“ určitých pravidiel, vďaka ktorým docielite obnovenie metabolizmu, porovnanie imunitného systému a hlavne skoncujete so škodlivými stravovacími návykmi. Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, že sú potraviny, ktoré na vaše telo majú negatívny vplyv, bez toho aby ste to nejako vedome pociťovali? Od toho je práve whole30, aby ste zistili, ktorá skupina potravín vám neprospieva. Skrátka musíte vyškrtnúť zo svojej stravy všetky obilniny (raž, jačmeň, pšenica, proso a pod.), Strukoviny (sója, arašidy, šošovica, hrach, atď.), Cukry (trstinový, všetky sirupy- agávy, kukuričný, MED, STEVIE), rastlinné oleje (slnečnicový, repkový atď.), mliečne výrobky a mlieko, ALKOHOL a všetky škroby. 

Možno vám teraz hlavou preletela otázka „čo teda teraz budem jesť? NIC? „Ale keď sa na chvíľu nad tým zamyslíte, tak zistíte, že je toho vlastne veľa. Akákoľvek zelenina, mäso, vajcia, morské plody, ryby, ovocie, orechy a živočíšne tuky. Dôležité je sa na túto diétu riadne pripraviť. Ideálne je dva až tri dni pred ňou odľahčiť jedálniček, aby potom prechod nebol tak drastický. No áno, bez cukru je to hold ťažké, zvlášť keď ste milovníkom všetkých možných sladkostí. Čo je dôležité, dá sa to vydržať, keď naozaj chcete! 

Keď vydržíte, tak sami pocítite zmenu na vašom tele a to ako fyzickú, tak i psychickú. Zmení sa váš pohľad na potraviny a upravíte si vaše stravovacie návyky (napríklad aj natrvalo). Čo dodať na záver? Snáď len to, aby ste sa nevzdávala po prvých dvoch dňoch, ktoré môžu byť vskutku náročné. Vaše telo si potrebuje chvíľu zvykať na zavedené zmeny. Buďte vytrvalá a myslite na skvelý pocit, ktorý vám diéta v dôsledku prinesie.