Viete, aké jachty sú na svete najdrahšie?

Čo by ste si kúpili vtedy, keby ste vyhrali milión dolárov? Čo by ste si kúpili vo chvíli, keď by suma dosahovala ešte vyšších hraníc? Niektorí by investovali, iní by svoje imanie schovali na sporiace účty, ďalší by si kúpili jachtu. Len je teraz otázka, či by pár miliónov dolárov stačilo na najluxusnejšie jachty sveta, ktoré sa zároveň radí k tým najdrahším. Pre odpoveď našťastie nemusíte chodiť do žiadneho doku, rovno vám ju prinášame – nie, ani milión dolárov by vám nestačil na to, aby ste si mohli kúpiť jednu z najdrahších jácht na svete. Najdrahšie jachty na svete totiž dosahujú svojou hodnotou aj stoviek miliónov dolárov. 

Aj keď sa môžu zdať mnohým tieto sumy absurdné, pre tých, ktorí si jachty kupujú, to tak absurdné suma rozhodne nie je. Takto drahé jachty si kupujú viac prezidenti alebo majitelia či zakladatelia spoločností, ktoré dnes pozná celý svet. Poďme si predstaviť niekoľko jacht, ktoré sa radí k tým najdrahším na svete. 

Jachta s veľmi krátkym názvom, a síce jachta A dnes vyjde na necelých štyristo miliónov dolárov. Vlastníkom tejto enormne drahé jachty je Adre Melnichenko, ktorý dlhé roky podniká v obore ťažby uhlia. Taktiež je to predseda vyorat pre Eurochem. Ak by ste mali možnosť na jachtu vstúpiť, pravdepodobne by vás prekvapili až snobské detaily. Napríklad len kohútiky u vane či umývadla stojí štyridsať tisíc dolárov. Jachta je teda pravdou ukážkou toho, ako možno pltývatv s peniazmi. 

Azzan 

Ďalšia drahú jachtou je jachta Azzan, ktorá svojou hodnotou dostahuje neuveriteľných šesťsto miliónov dolárov. Jej vlastníkom je prezident SAE, ktorá vyplávala na more napríklad pred šiestimi rokmi, kedy bola označená nielen za najzložitejšie, ale aj za najviac provokujúce jachtu, aká kedy bola vyrobená. Tunajšie apartmány sú obrnené, nachádza sa tu aj bazény či pristávacie plochy pre helikoptéry. Dokonca má jachta na svojej palube aj mini ponorku alebo raketový obranný systém.