Ušetrite za volania a vezmite si na pomoc aplikácie

Ak telefonujete veľa a často, určite by ste chceli za volania ušetriť. S nástupom možnosti mobilného internetu a wifi teraz môžete všetky svoje výdavky za volania podstatne znížiť. Ako pomocník vám poslúži aplikácie do chytrého mobilu. Nájdete ich veľkú veľa zadarmo a pozrieme sa na tie najpopulárnejších a osvedčené. Dostanete volanie zadarmo a budete platiť len za mobilný internet a wifi. Skrze aplikácie môžete telefonovať, organizovať video-hovory, posielať klasické textové správy aj súbory. Vyberajte takú aplikáciu, akú používajú vaši priatelia, známi a rodina. Potom môžete aj oveľa viac ušetriť. 

Skype je preverený a hojne používaný 

Skype pozná asi každý. Ide o priekopníka internetových hovorov a využívajú ho najmä tí, ktorí udržiavajú kontakt na diaľku s priateľmi či rodinou v zahraničí. Jeho výhodou je možnosť vykonávať dlhé hovory a nezaplatíte zaň ani korunu. Prednosťou Skypu je jeho veľmi intuitívne ovládanie. Skype zvládnete nainštalovať aj do smartfónu, stolného počítača, notebooku a tabletu. Cez Skype možno uskutočňovať hovory, video-hovory, posielať správy a súbory. Je dostupný pre Android, iOS, Mac a počítač s Windows aj Windows Phone. 

Facebook Messenger má už asi každý 

Ak hojne používate Facebook, určite začnete používať túto aplikáciu. Najväčšou výhodou pre aplikáciu Messenger do Facebooku je počet vašich priateľov na sieti. Pre všetkých z vás to znamená, že za svoje volanie môžete naozaj dosť výrazne ušetriť svoje financie. Mimo volanie môžete skrze Messenger aj chatovať buď s jedným alebo s viacerými ľuďmi naraz. Ďalej môžete viesť video-hovory, posielať súbory, ale aj lokalizovať svoju polohu. Facebook Messenger je dostupný pre Android, iOS, Mac, PC s Windows aj Windows Phone. 

Hojne využívaný Vıber 

Kvalitné hovory je možné uskutočniť vďaka platforme Vıber, ktorá ako prvá ponúkala bezplatné hlasové služby. Vıber používa viac ako 711 miliónov užívateľov na svete. Cez Vıber možno zdieľať správy, video-hovory, súbory aj skupinové diskusie. Inštalácia do telefónu prebieha cez vaše telefónne číslo bez registrácie. Je dostupný pre Android, iOS, Mac, počítač s Windows a Windows Phone. 

Skúste tiež WhatssApp 

WhatssApp ovládanie je jednoduché a veľkým bonusom je, že funguje aj na veľmi pomalom pripojení. Môžete zadarmo viesť hovory, posielať textové správy, obrázky, videá a dokumenty. Podmienkou je, aby mal túto aplikáciu vo smartphonu aj ten, s ktorým komunikujete. WhatssAppu má viac než miliardu inštalácií po celom svete. Je dostupný pre Android, iOS, Mac, počítač s Windows a Windows Phone. 

Nové FaceTime Audio 

Nejde o klasickú aplikáciu. Je to služba pre majiteľov telefónov Apple s operačným systémom iOS 7. FaceTime umožňuje posielanie sms zadarmo, video-hovory a audio-hovory. Službu jednoducho otvoríte z kontaktov v telefóne, potom vytočíte číslo a tento systém sám zistí, či má daná človek aktivovanú službu FaceTime. Ak áno, spojí vás po internete zadarmo, teda za cenu internetového pripojenia. Je dostupný pre iOS.