Tipy, ako cestovať lacnejšie

Keď sa rozhodnete cestovať low cost, nemusí to hneď znamenať, že sa vzdávate pohodlia a čistoty. Low cost cestovanie býva spravidla oveľa dobrodružnejšie a existuje niekoľko tipov, ako si aj za málo peňazí naplánovať slušnú dovolenku. 

Dodržujte svoj denný rozpočet 

Veľmi si pomôžete, ak si zostavíte denný rozpočet a toho sa budete striktne držať. Je dôležité počítať aj s jednorazovými nákladmi a do rozpočtu je zahrnúť. Peňažný rezerva je samozrejmosťou. V takom rozpočte by ste mali mať zahrnuté náklady na ubytovanie, stravu, dopravu, vstupy i zábavu. Snažte stanovenú sumu nepresiahnuť a to aj napriek faktu, že vám zostalo viac peňazí. Neutrácajte zbytočne a zvyšok si schovajte na ďalšiu cestu. 

lacné letenky 

Sledujte aktuálnu ponuku leteniek. Tip: ak hľadáte letenky na internete, vždy je vyhľadávajte v okne inkognito. Nebudú vám tak naskakovať tie najdrahšie na základe predchádzajúcich vyhľadávanie. Existuje niekoľko portálov, ktoré sa na vyhľadávanie akčných leteniek špecializujú. Ak nehľadáte konkrétnu destináciu, je veľká šanca, že narazíte na lacnú letenku, ktorá vás dovedie na zaujímavé miesto. 

choďte pešo 

Nebuďte leniví, šetrite za dopravu, urobte niečo pre svoje telo a snažte chodiť čo najviac pešo! Nie len, že ušetríte za lístky na autobus či vlak, ale spoznáte aj okolie, ktoré by ste cestou v dopravnom prostriedku mohli prehliadnuť. 

Porovnávajte ceny jedla s cenou piva 

Akonáhle dorazíte do cieľa, spýtajte sa, koľko približne stojí obyčajné pivo. Túto cenu porovnajte s cenou piva v reštaurácii, kde by ste sa chceli najesť a hneď zistíte, či je reštaurácia predražená či nie. Prečo porovnávať ceny podľa ceny piva? Pivo majú predsa všade (našťastie). 

Čo poradiť ďalej? Vymeňte drahé hotely za lacnejšie hostely, cestujte do krajín s nízkymi nákladmi, nejazdite taxíkom bez taxametra a cestovanie si užívajte!