Štyri tipy, čo robiť v Londýne

Londýn je mesto plné architektonických skvostov a pamiatok. V súčasnej dobe sa sem schádzajú turisti z celého sveta, ktorí sú však krapet sklamaní, a to hlavne tým, že drvivá väčšina pamiatok sa opravuje. Je to veľká škoda, ale nedá sa s tým nič robiť. Opravované pamiatky by vám však nemali prekaziť tento výlet do Londýna, ktorý si rozhodne užijete naplno, ak budete mať zoznam vecí, čo robiť. A my vám takýto zoznam toho, čo môžete v Londýne robiť, prinášame.

Londýn rozhodne nie je len o pamiatkach, ale je to tiež mesto zábavy. Vydať sa môžete kamkoľvek, konkrétne tipy pre vás máme.

Čo robiť v Londýne

  • Zájdite si na pivo. Síce je v Česku pivo ďaleko lacnejšie, ale anglické krčmy majú skrátka niečo do seba. Nenájdete tu také krčmy, aké máme v Českej republike, naopak tu sú krčmy iné, ďaleko viac fotogenické. Nečudujte sa však tomu, že pri pití piva budete možno postávať, anglické krčmy sú väčšinou veľmi rýchlo zaplnené. K vyhláseným podnikom patrí napríklad Craft Beer Čo alebo napríklad Redchurch.
  • Vydajte sa na štadióny! To napokon plánujú všetci fanúšikovia futbalu, ktorí si veľmi dobre uvedomujú, že Londýn je kolískou športu. Napríklad sa môžete vydať na štadión Chelsea alebo na štadión Arsenalu. Oboje to určite bude veľký zážitok.
  • Preskúmajte múzeá a galérie, veď Londýn je mestom galérií a múzeí. Málokto vie, že do mnohých múzeí je vstup úplne zadarmo. Najatraktívnejšie treba Natural History Museum, ďalej potom Museum of London, ktoré je považované za najväčšie mestské múzeum na svete.
  • Navštívte tunajšie kníhkupectva. Treba mať na pamäti, že Londýn je tiež mestom čitateľov. Anglická kníhkupectvá sú navyše úplne iná, než aká máme my v Česku. Za návštevu stojí napríklad Judd Books, čo je anglické kníhkupectiev, z ktorého si určite odnesú knihu aj tí, ktorí vôbec nečítajú.