Sťahovanie: 5 vecí, na ktoré nesmiete zabudnúť

Sťahovanie je väčšinou veľmi hektické obdobie. Keď si nezapíšeme všetky povinnosti, často sa nám stane, že sa neskôr bijeme do hlavy a nadávame si, ako sme mohli zabudnúť na malé triviality. Čo zaistiť?

Niektoré veci sú maličkosti

Keď sa sťahujete do nového bývania, budete potrebovať zaistiť, aby vám na novú adresu chodila pošta. Nestačí si pritom len označiť poštové schránky svojim menom a vymeniť zámky. Bude toho potrebné zaistiť oveľa viac. Tak ideme na to, nech môžeme odškrtávať.

Poštovú adresu je nutné zmeniť

Nezabudnite si nastaviť zasielanie poštových zásielok na svoju novú adresu. O zmene bydliska budete potrebovať informovať niekoľko inštitúcií. Ide napríklad o banku, poisťovňu a ďalšie služby, kde máte dohodnutú zmluvu.

A čo internet?

Väčšina z nás už považuje internet za úplne bežnú súčasť života. Pokiaľ stále potrebujete pevné pripojenie pre svoju domácnosť, nezabudnite si uzavrieť novú zmluvu v mieste vášho nového bydliska.

Nájomná zmluva

Včas nezabudnite tiež vypovedať nájomnú zmluvu. Keď budete poznať deň svojho sťahovania, je to ideálna kombinácia. Byt tak odovzdáte ihneď, ako to bude možné.

Sťahovacia služba

Budete prevážať do nového bytu aj nábytok? Až zistíte, kedy bude váš veľký deň D, objednajte si včas aj sťahovaciu službu. Nie je nič lepšie ako všetko premiestniť počas jedného jediného dňa. Pohodlne a bezpečne pre celý náklad.

Mám voľno v práci?

Na deň sťahovania by ste si mali vziať v práci voľno. Aj keď sa to môže zdať ako akcia, ktorú zvládnete za chvíľu, nakoniec budete radi, keď si po niekoľkých hodinách práce sadnete. Pokiaľ je to len trochu možné, vezmite si na deň sťahovania voľno v práci a zaistite si stráženie pre svoje menšie deti.

Sťahovanie zvládnete na výbornú, keď si dopredu spíšete zoznam všetkého, čo je potrebné zariadiť. Potom už len odškrtávate.