Zamioculcas – izbová rastlina, ktorá žije svojím životom

Izbové rastliny sú neoddeliteľnou súčasťou našich domovov. Ak takéto rastliny doma nemáme, potom bohužiaľ náš dom vyzerá pomerne nezabývane. Premýšľame preto nad tým, ako si ho trochu zútulniť. Najskôr však siahneme nie po izbových rastlinách, ale hlavne po rámčekoch, ďalej po skvelých doplnkoch, ktorých sú v súčasnej dobe plnej predajné pulty v mnohých obchodoch zameriavajúce sa však nielen na nábytok. Až potom si uvedomíte, že do svojho domova potrebujete trochu niečo živé. Nekupujte si ale hneď psíka. Naopak si kúpte izbové rastliny, ktoré ihneď vdýchnu život do vašej inak veľmi pekné a moderné domácnosti.

Mnoho ľudí si nekupuje izbové preto, že si myslia, že sa o ne nevedia starať. Lenže existujú našťastie pre nich také kúsky, ktoré si žijú takzvane svojím vlastným životom. Stačí, keď ich raz za čas zalejeme, aby nám neuschnuly, ale potom už sa o ne inak starať nemusíme. Takéto druhy rastlín totiž inak netúži po tom, aby sme o ne prejavovali sebemenší či sebeväčšia záujem.

Jednou takou je aj Zamioculcas

Ak si teda myslíte, že by ste sa o kvetinky starať nevedeli, siahnite aspoň po veľmi krásnej izbové rastline, ktorá sa vám vždy bude hodiť do vašej domácnosti, pretože nekvitne – je teda stále zelená, čo ocenia hlavne tí, ktorí nemajú v láske rozkvitnuté kvety. Zamioculcas je presne navyše tou rastlinou, ktorá si chce žiť svojím vlastným životom – nepotrebuje k tomu nič, než len to, aby ste ju raz za týždeň (alebo vtedy, keď má pomerne suchú pôdu) zaliali. Nič viac nepotrebuje – rastie pomerne na každom mieste, najlepšie sa jej však darí na polotienistom, dosť prevzdušnenom mieste. Vďaka tomu, že sú jej listy krásne lesklé, je tak všetkým zrejmé, že sa jej darí. Sem tam však lístky pokropte, pretože sa na ne dosť často lepí prach. Nič iné sa po vás však v oblasti jej starostlivosti nechce a nepotrebuje.