Sexy chudnutie

Pre spálenie nadbytočných kilogramov, je samozrejme najdôležitejšia strava. Niektorí vsádzajú na posilňovňu, iní chodia behať či plávať, ale so svojím partnerom môžete spaľovať tuky tiež v posteli, čo je oveľa príjemnejší spôsob.

Nedávne štúdie potvrdili, že sex nás dokáže zbaviť až 100 kalórií, to však bolo testované na mužskom pohlaví. Odborníci z Kanady porovnávali spaľovanie kalórií pri behu a sexe, ale žiadne prekvapenie sa nedostavilo, pretože pri behu sa samozrejme spáli kalórií viac.

Ženy verzus muži

Ženy spálili priemerne 213 kalórií za 30 minút behu, kdežto muži 276 kalórií. Sexom spálilo mužské pohlavie priemerne 101 kalórií za rovnakú dobu, ale u žien to bolo len 69, takže rozdiel je podstatne väčšia ako u mužov.

Samozrejme je zaujímavé, že muži spáli viac kalórií ako ženy, aj keď vykonávajú rovnakú činnosť. Podľa vedcov sa však jedná o rozdiel vo váhe, pretože muži váži viac, takže výdaj energie je pri rovnakej činnosti vyšší a tým pádom aj spaľovanie kalórií. Čo sa týka sexu, tak niekedy sú muži aktívnejší ako ženy.

Užívajte si ho čo najviac

Údaj 70 až 100 kalórií neplatí samozrejme pre každého, hodnoty sa líši podľa toho, aká je predohra či ako dlho akt prebieha. Záleží tiež na polohe, či ako sa partneri zadýchate, ale je dané, že partner, ktorý je hore, vydá viac energie než dole.

Či už pri sexe chudnete alebo nie, tak je sexuálna aktivita pre zdraviu prospešná sama o sebe. Pravidelné prevádzkovanie sexu znižuje výskyt rakoviny a zlepšuje mentálne zdravie a náladu. Sex nám uvoľňuje chemické látky, ktoré pôsobia na myseľ relaxačne a dobre sa nám potom spí.