Oprite sa o hlavnú piliere zdravého životného štýlu

Piliere zdravého životného štýlu sa vzájomne dopĺňajú. Začínajte vždy pomaly a vaše telo si samo povie, kedy je čas pridať ďalší kúsok. Čas je vždy na vašej strane. Nedávajte si nesplniteľné termíny a nebuďte na seba moc tvrdí. Inak sa dostanete zbytočne do stresu, ktorý je nepriateľom zdravého chudnutia aj životného štýlu.

Spíšte si svoj súčasný jedálniček bez podvádzanie a pokojne si nechajte poradiť od výživového poradcu. Zo začiatku zaraďte len pár malých úprav. Začnite jesť pravidelne 5x denne, znížte množstvo prílohy a ku každému jedlu si pridajte misku zeleniny. Pokojne si nechajte zostaviť jedálniček na mieru a budete mať jasný plán. Premýšľajte na tým, čo každý deň zjete.

Od jedálnička k pohybu

Mnoho ľudí by radšej trpela týždeň od hladu, než by sa začala hýbať. Neľúbosť k pohybu je niekedy urputná, lenivosť obrovská, ale našťastie nie je nezvratná. Nevzdávajte sa hneď po prvej hodine strávenej v telocvični. S trochou výdrže a trpezlivosti pretkané pravidelnosťou sa vaše lepšej kondície dostaví.

Hľadajte nové formy pohybu, ktoré vás budú skutočne baviť. Nájdite si trénera, alebo parťáka na podporu v cvičení, s ktorým sa budete vzájomne podporovať a tiež motivovať. Každý pohyb navyše sa počíta. Vynechajte výťah, používajte schody, choďte pár zastávok pešo, nechajte doma auto a mopu vezmite handru do ruky, zaklekněte a vytrite všetky rohy.

Zapojte dobrú náladu

Psychická pohoda je súčasťou zdravého životného štýlu. Je to tomu potrebné aj štipka sebeckosti. Budete sa musieť naučiť robiť veci určené len pre seba. Pripravte si dobrú a zdravú desiatu, choďte na prechádzku alebo si zabehať a večer chvíľku meditujte pokojne vo vani a doprajte si čítanie obľúbenej knihy.

Cieľom zdravého životného štýlu je totiž byť v pohode. Dobrá nálada dokáže urobiť so zdravím a silnou vôľou k chudnutiu hotové divy. Naopak zlá nálada všetko pokazí. Nadváha má často korene v hlave. Po odstránení psychických blokov zahájte prechod na zdravý životný štýl, ktorý tak bude mnohokrát ľahšie. Naučte sa robiť si každý deň radosť a so svojimi problémami so zverovať.